Haberler

Haberler

Toplam 61 haber 4 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bu projeler çılgın değil gerekli (10 Haziran 2011)Açın bakın, ''çılgın'' kelimesinin anlamına, ''aşırı, olağanüstü ve çok büyük'' diye yazar karşısında. Ak Parti''nin İzmir için hazırladığı 35 proje ne aşırı, ne olağanüstü ne de çok büyük.
Nicolai Ouroussoff New York Times''dan Ayrılıyor (10 Haziran 2011)New York Times eleştirmeni mimar Nicolai Ouroussoff ay sonunda gazeteyle yolunu ayırıyor.
İzmir''i dünya kenti yapacak ekip aranıyor (10 Haziran 2011)İzmir Kalkınma Ajansı, şehri uluslararası arenada bir marka haline getirmek için görsel kimlik, kurumsal kimlik kılavuzu ve marka mimarisi ihalesine çıktı.
Otomobil Koltukları Neden Bu Kadar Kötü Bir Tasarıma Sahip (10 Haziran 2011)Kocam ve ben parçaları bir araya getirmek konusunda (10 yıl boyunca mimarlık eğitimi almış olmamızdan ötürü) oldukça iyiyizdir. Bu nedenle bebek sahibi olduğumuz zaman araba koltuğunu kuramadığımızı görmek bizim için şok edici bir durumdu.
Sakin ve çiçekli bir düş adası Burgaz (10 Haziran 2011)Biraz kıyıda köşede kalmış bir ada. Sakin, tenha, kalabalık yok. Martı seslerinin, kuş cıvıltılarına karıştığı miskin köpeklerin kedilerle oynaştığı çiçekli bir düş bahçesi...
Çorum''a engelli köyü kurulacak (10 Haziran 2011)Nüfusunun yüzde onu engelli vatandaşlardan oluşan Çorum''da sadece engellilerin yaşayabileceği, sosyal hayata kazandırılacağı bir engelli köyü kurulacak. Projenin sahibi bir milletvekili adayı olan İlksen Ceritoğlu Kurt. AKP adayı olan Ceritoğlu bunun kesinlikle seçim yatırımı olarak algılanmamasını, bunun iki yıldır süren bir sosyal sorumluluk projesi olduğunun altını çiziyor.
Tarih: 10 Haziran 2011 Kaynak: Taraf
Enerji ve Çevre Fuarı (10 Haziran 2011)Sektörel Fuarcılık tarafından bu yıl 17''ncisi düzenlenecek ICCI 2011 - Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı 15-16-17 Haziran tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi''nde gerçekleşecek.
‘Fukuşima bakış açımı değiştirdi'' (10 Haziran 2011)2022''de nükleer enerjiden vazgeçecek Almanya''nın başbakanı Merkel, Fukuşima''da yaşananların alınan kararda etkili olduğunu belirtti.
''Ucube''yi parçalayanlar iş bıraktı (10 Haziran 2011)Kars''taki İnsanlık Anıtı''nın parçalayan işçiler, paralarını alamadıkları gerekçesiyle iş bıraktı.
Seçimde Engele Takılanlar El Kaldırsın! (10 Haziran 2011)Özürlüler Vakfı, bu seçimlerde özürlüler ve yaşlıların nasıl oy kullan(ama)dıklarını izliyor. 12 Haziran 2011 seçimlerinde "engele takılanları" kendilerine bildirmelerini istiyorlar.
Bosna''yı keşif vakti (10 Haziran 2011)Haftada beş gün uçak seferi, vizesiz giriş, parıldayan nehirler, tarih kokan sokaklar... Havalar ısındı, tatil sezonu açıldı. Bosna-Hersek''le tanışmanın tam zamanı.
Bakan Günay''ın Zeugma gözyaşları (10 Haziran 2011)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye''den yurtdışına taşınan tarihi eserlerin geri getirilmesinden bahsettiği sırada Zeugma örneğini verirken ağladı.
Bir kanal da antik Efes''e (10 Haziran 2011)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Efes Antik Kenti’ne bir kanal açılacağını söyledi. Beş kilometre ötedeki denizi, kentin antik limanıyla buluşturacak projenin iki yıl içinde tamamlanması planlanıyor. Antik liman tamamen ortaya çıkarılacak ve ‘antik gemiler’ buraya yanaşacak. Efes’i Dünya Mirası Listesi’ne sokmak için çalıştıklarını anlatan Bakan Günay antik dönemin teknelerine benzeyen teknelerle ulaşım sağlamanın Efes’e bir çekicilik kazandıracağını söyledi.
Tarih: 10 Haziran 2011 Kaynak: Radikal
İstanbul''un kentsel dönüşümüne vatandaş katılıyor (10 Haziran 2011)Yılların birikimiyle büyük sorun haline gelen kamu arazilerinin işgali vatandaşların katılımıyla tarih oluyor.
Antik kentte 1600 yıllık kumaş parçaları bulundu (10 Haziran 2011)Laodikya Antik kentinde, MS 4-5''inci yüzyıla ait olduğu belirlenen yaklaşık 1600 yıllık kumaş parçalarına ulaşıldı. Denizli''nin 6 kilometre kuzeyinde yer alan, Romalılar için vazgeçilmez bir öneme sahip antik Laodikya kentinde bugüne kadar boya üretim atölyesi, dokuma tezgahı parçası, tekstil boya kalıntılarını ortaya çıkardıklarını belirtti.
İstanbul''da atık sorunu (10 Haziran 2011)Uzman Ekolog ve Sanatçı Ediz Hun, ''''İstanbul''da, banyo, tuvalet, çamaşır makineleri, bulaşık makineleri ve yemeklerde kullanılan yağlarla birlikte toplam 100 milyon litre atığın'''' her gün Marmara denizine deşarj olduğunu bildirdi.
CHP''nin iklim raporu açıklandı (10 Haziran 2011)CHP''nin dün açıklanan ''''Küresel İklim Değişikliği Raporu''''nda CHP''nin iklim değişikliği ile mücadele ve sera gazlarının azaltımı konusundaki politikalarının, düşük karbonlu ''''çevre-dostu'''', ''''yeşil ekonomi'''' vizyonuyla şekilleneceği vurgulanıyor.
"Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor" Sergilerinin Dördüncüsü Açıldı (9 Haziran 2011)Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) ve Koleksiyon Mobilya’nın uzun soluklu ortak çalışması "Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor" sergilerinin dördüncüsü CAG AW Mimarlık Bürosu mimari proje sergisi 8 Haziran 2011 tarihinde Koleksiyon Ankara Merkezinde açıldı.
Hız ve Hareket, Siyah ve Beyaz: Karşınızda Trump Towers (9 Haziran 2011)8 Haziran 2011 Çarşamba günü Kalebodur sponsorluğunda düzenlenen ARKİV Buluşmaları''nın 13. toplantısı Mecidiyeköy''de yer alan Trump Towers''da gerçekleşti. Projenin mimarı Brigitte Weber''in önderliğinde proje tartışıldı ve gezildi. ARKİV Buluşmaları''na katılanlar arasında Ömer Kanıpak, Tekeli - Sisa Mimarlık''tan Mehmet Emin Çakırkaya ve Dilgün Saklar, Swanke Hayden Connell Mimarlık''tan Burcu Şenparlak, Özge Saka ve Duydu Gülaydın, D-Yapı''dan İlder Tokcan, Kalebodur''dan Asiye Bodur ve Pelin Özgen, Arkitera Mimarlık Merkezi''nden Ömer Yılmaz, Emine Merdim Yılmaz, Pınar Koyuncu ve Özlem Duygu Çil ve basın mensupları da vardı.
Steve Jobs Kaliforniya''da Dev Bir Uzay Mekiği İnşa Ediyor (9 Haziran 2011)Steve Jobs, Cupertine Kent Meclisi''ni, yeni Apple kampüsünü inşa edebilmek için ikna etmeye çalışıyor.
Toplam 61 haber 4 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.