Haberler

Osmangazi ve Çanakkale Caddesi Kışa Hazır

Tarih: 20 Temmuz 2006 Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova’da Osmangazi ve Yavuz Caddesi ile Pınarbaşı’ndaki Çanakkale ve Kazım Özalp Caddeleri’nde yağmur suyu kanalı inşaatlarını sürdürüyor. Çalışmalar tamamlandığında; her yağmur yağdığında bu cadde ve sokaklarda su birikmesi nedeniyle yaşanan sorunlar giderilmiş olacak ve oluşan trafik sıkışıklığı da sona erecek. Büyük Kanal Projesi’nin devreye girmesi, derelerin ıslahı ve yağmur sularının toplanması çalışmalarıyla kentin altyapı sorununu büyük ölçüde çözen ve son yıllarda İzmir’e sorunsuz kış mevsimleri yaşatan İZSU Genel Müdürlüğü, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Eskiyen kanallar ve içme suyu şebekeleri yenilenirken diğer yandan da ihtiyacı olan bölgelere yeni kanal ve su altyapısı döşeniyor; dere ıslahları ve yağmur suyu kanalları yapılarak kışa hazırlanılıyor.

Sağlıklı kentleşmenin ve sağlıklı çevrenin, sağlıklı altyapıdan geçtiğine dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’in dört bir yanında kanal, içme suyu yatırımlarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti. Başkan Kocaoğlu, “Kentimiz gelişip büyüdükçe yeni yatırımlar gündeme geliyor. Altyapı hizmetlerinin en kısa sürede vatandaşlarımıza ulaştırılması için İZSU Genel Müdürlüğümüz çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor. Diğer yandan kanal sisteminin verimli çalışması için de dere ve kanalları sürekli temizliyoruz. 2006 yılında pek çok mahallemiz ve sokağımız yıllardır ihtiyacını duyduğu yeni içme suyu ve kanal altyapısına kavuşacak. Yağmursuyu kanalı döşediğimiz bölgelerde de artık su birikintisi sorunundan kurtulmuş olacak” diye konuştu.

Osmangazi Rahatlayacak
Bornova’da Yavuz Caddesi’ne dik inen sokaklardan gelen yağmur suyunu toplayarak Kudurgan Deresi’ne deşarj etmek amacıyla İZSU Genel Müdürlüğü Yavuz Caddesi ve Osmangazi Caddesi üzerinde ızgaralı yağmur suyu kanalı döşüyor. Osmangazi Caddesi’ndeki çalışmalar tamamlanırken, Yavuz Caddesi’ndeki yağmur suyu kanal inşaatı çalışmalarında son aşamaya gelindi.
Ayrıca her kış ayında sorun yaşanan 915 sokak (906 sokak ile 891 sokak arası), 865 sokak, 885/2 sokak, 865/1 sokak, Ziya Gökalp Caddesi ve 849 sokaklar da ele alındı. 915 sokak ve çevresindeki sokaklarda yürütülen çalışmalar ise 2006’nın son aylarında tamamlanacak. Tüm bu çalışmalar kapsamında bu bölgelerde 1693 metre uzunluğunda ızgaralı yağmur suyu kanalı döşenmiş olacak. Yollarda dağınık olarak akalan sular toplanarak tek bir noktadan deşarj edilecek.

Çanakkale Caddesi Kışa Hazır
İZSU Genel Müdürlüğü Bornova Pınarbaşı bölgesinde Çanakkale Caddesi 74/32 Sokaklar ve Kazım Özalp Caddesi’nde de ızgaralı yağmur suyu kanalı inşaatı başlattı. Bu bölgedeki biriken yağmur suları da toplanarak Piçi Deresi’ne akıtılacak. Çalışmalar Çanakkale Caddesi’ndeki Piçi Deresi köprüsünden itibaren 74 – 32 Sokaklar ayrımı ile Kazım Özalp Caddesi’ni kapsıyor. Toplam 1188 metre uzunluğunda ızgaralı açık kanal yağmursuyu hattı döşenecek. Çalışmaların Eylül ayında tamamlanması ile çok yoğun olarak kullanılan Çanakkale Caddesi’nde kışa girmeden sorun çözülmüş olacak.
Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.