Haberler

Kent Konseyi''nin Gündemi: Su

Tarih: 22 Haziran 2007 Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi
Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Haziran ayı toplantısında, ”İzmir’de Sürdürülebilir Çevre” konu başlığında “İklim Değişikliği ve Su Yönetimi” tartışıldı. Üniversitelerin ilgili bölümleri, meslek odaları ve kamu kurumlarından temsilcilerin katılarak konuyla ilgili sunumlar gerçekleştirdiği toplantıda İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Su Arıtma Tesisleri Daire Başkanı Dr. Suzan Gök önemli açıklamalar yaptı.

Gök, “İzmir’in İçme Suyu Kaynakları Bugünü ve Yarını” başlıklı sunumunda, İzmir’in küresel ısınmanın sonucu olarak gelecekte ciddi ölçüde su sıkıntısı yaşayacağını belirterek, bunun önüne geçmenin tek yolunun ise projelendirilen yeni su kaynaklarının hayata geçirilmesi olduğunu söyledi. Gök, “Yeni yüzeysel su kaynaklarının içerisinde gerek ekonomik fizibilitesi, gerekse stratejik konumu nedeniyle Çamlı Barajı’nın yapımı, kentin geleceği açısından son derece önemlidir” dedi.

Güzelbahçe Bölgesi’nde Çamlı Çayı üzerinde kurulacak barajın daha önce DSİ’nin yatırım planında yer almasına karşın bugün plandan çıkarıldığını belirten Gök, “Bunun nedeni ise yatırımın gereksiz görülmesi değil, DSİ’nin projeyi hayata geçirecek yeterli maddi kaynağa sahip olmamasıdır” şeklinde konuştu. Suzan Gök, Çamlı Barajı için bekledikleri ÇED Raporu’nun gelmesi halinde ise İZSU’nun bu yatırımı kendi kaynaklarıyla hayata geçirmek için derhal harekete geçeceğini söyledi. Baraj sahasında halen sürdürülen altın arama faaliyetlerinin de durdurulması gerektiğini vurgulayan Gök, “Su altından çok daha değerlidir” dedi.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.