Haberler

Bu fuarda herkes bir ev bulacak

Tarih: 31 Ağustos 2007 Kaynak: Vatan Yazan: Tebernüş Kireçci
Her Aileye Bir Ev, Her Girişimciye İşyeri (HABEV) Fuarı, 31 Ağustos Cuma günü başlıyor.

Tam 46 Bin Konut Görücüye Çıkıyor
Seçimler sonrası hareketlenmeye başlayan konut satışlarına ivme katacak fuar bugün Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda kapılarını açıyor. 46 bin konutun tanıtılacağı Her Aileye Bir Ev, Her Girişimciye İşyeri (HABEV) Fuarı, 2 Eylül’e kadar açık kalacak. Fuarda evini beğenen anında kredi alma imkanına da ulaşacak.

Açılışını TOKİ Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar’ın yapacağı HABEV alıcı, satıcı ve finans kuruluşları üçgenini tek bir çatı altında buluşturuyor. Ev sahibi olmak isteyenlerin konut projelerini görerek bilgi edinebilecekleri, bütçelerine uygun kredi koşullarını öğrenebilecekleri HABEV, Ezgi-A Fuarcılık tarafından düzenleniyor.

Firmalar son teknoloji ile sağlıklı kentleşmeye uygun geliştirdikleri projelerini fuarda sergileme imkanına sahip olurken, fuar alanı içinde üç boyutlu maketler üzerinde evini beğenen tüketici aynı yerde bulunan finans kuruluşuna da giderek bütçesine uygun kredi koşulları hakkında bilgi sahibi olup kredi alabilecek. İstanbul dışındaki konut projelerinin de sahne alacağı fuarda sahil şeridindeki yazlıklar da görücüye çıkacak.

35 proje tanıtılacak
İşte tanıtılacak projeler: Akçay Konutları, Albayrak Mavişehir 2, Ankara Eryaman, Ankara Mamak, Beyaz Saray, Beyaz Vadi Evleri, Beyaz Vadi Evleri, Beyaz Yıldız, Bitez Çağdaş Homes Bitez, Bitez Park Mansions Bitez, Bitez Valley Homes Bitez, Bozoğlu Mavişehir Evleri, Burgazkent, Clearview Homes Türkbükü, Dilman Towers, Dilman Towers - Teknik Yapı, Dreamcity Çerkezköy, Elysium Cool, Galav Sitesi, Göztepe-Teknik Yapı, Green Valley Homes Yalıkavak, İdealist-Kent, Ispartakule, Kaplıca Projesi, Kartal III - Teknik Yapı, KentPlus Ataşehir, KentPlus Mimarsinan, Kırşehir-Muhteşem Bir Şehir, Kirazlı Konaklar, Koza Evleri, Koza Ispartakule Evleri, Koza Plaza, Kuleli Evler, Loca Bodrum, Loca Yalı.

Fuardaki iki paneli Tebernüş Kireçci yönecek
Fuar boyunca gerçekleştirilecek iki paneli VATAN Gazetesi Emlak Uzmanı Tebernüş Kireçci yönetecek. Fuarda gerçekleştirilecek ’Konut Alımında Püf Noktaları’ konulu panele Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Cema Mühendislik’ten Cemal Akça, Tüketiciler Derneği Başkanı Engin Başaran ve Sismolog Özdoğan Yılmaz konuşmacı olarak katılacak. ’Türkiye’de Mortgage’ konulu panelde ise Türkiye Halk Bankası’ndan Leal Yılmaz, Ar-El Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı’ndan Arman Özver ve Arthur Miller’den Arman Özver konuşma yapacak.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.