Haberler

Gar Alt Geçidi açıldı

Tarih: 2 Haziran 2008 Kaynak: Ankara Büyükşehir Belediyesi
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gar önü geçidi, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile eşi Nevin Gökçek tarafından hizmete açıldı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Başkent trafiğini rahatlatmak amacıyla yapımı başlatılan ve 35 günde bitirilen “35 Gün alt geçidi” bugün düzenlenen törenle trafiğe açıldı. Açılışta bir konuşma yapan Başkan Gökçek, şunları söyledi:

“Biliyorsunuz Garın önünde trafiğin normal akışını temin edebilmek maksadıyla alt geçit yapmak zorundaydık. Bir dünya rekoru kırdık. 35 gün içerisinde Gar alt geçidini bitirdik. Gar alt geçidinin yapılması konusunda bazı muhalefetle karşılaştık ama bu muhalefetin doğru olmadığı ortadaki estetik görülünce net olarak ortaya çıktı. 35 gün gibi kısa bir sürenin içinde bir dünya rekoru kırılarak yapılan bu altgeçidimizin Ankara’ya hayırlı ve uğurlu olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”
Başkan Gökçek, bu sene yapılacak yaklaşık 40 kadar alt ve üst geçidin de aynı hızla bitirilmesini arzu ettiğini söyledi.

Eşi Nevin Gökçek ile birlikte üstü açık 68 model bir Chevrolet marka otomobille açılışını gerçekleştirdiği alt geçitten geçen Başkan Gökçek, vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılandı.

Açılış sırasında basın mensuplarının köprü yapımında ‘Rekorunuz kaç gün?’ sorusuna ise Başkan Gökçek, “35 gün. Bundan daha kısa süre olur mu ? Bilmiyorum. Biliyorsunuz betonun bir donma süresi var. Herhalde onun altına inmemiz mümkün değil. 70 günle başladık, 60 gün, 55 gün, 48 gün ve nihayet 35 güne kadar indik. Bu ciddi anlamda bir rekor. Ve maliyeti 4 trilyon 683 milyar lira” dedi.

Alt geçit yapımının hızlı olmasının maliyeti artırmadığını tam tersine, hızlı yapıldığından ucuza mal olduğunu belirten Başkan Gökçek, bu kavşağın tarihi yapıyı bozduğu iddialarına ise;

“Tarihi dokuyu menfi şekilde etkilemesi kesinlikle söz konusu değil. Tam tersine tarihi dokunun önü iyice açıldı. Biz Gençlik Parkı düzenlemesi de yapıyoruz. Onun önünde de devasa bir meydan yapmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla burada bir meydan ortaya çıkacak. Bu iddialar tamamıyla gerçek dışı, sadece siyasi muhalefet yapmak için bunu yapıyorlar. Hani ‘Niye karşısın?’ ‘Biz Melih Gökçek’in her şeyine karşıyız!’ dedikleri için oluyor. Yoksa ciddiye alınacak bir konu kesinlikle değil” diyerek yanıtladı.
Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.