Haberler

Fuga’yı yıkıp, eşe dosta rezidanslar yapacağız

Tarih: 3 Haziran 2008 Kaynak: Akşam Yazan: Şenay Büyükköşdere
2004’ten bu yana Büyükhanlı Grubu tarafından işletilen Bodrum’daki butik tatil köyü Fuga, sezon sonunda yıkılıyor. Fuga’nın sahibi, Metemtur’un patronu Emre Can ve işletmecisi Volkan Büyükhanlı’nın ortak yatırımıyla sitenin yerine, 60 lüks rezidans ve butik otelden oluşan yeni bir proje geliştiriliyor. Volkan Büyükhanlı’nın verdiği bilgilere göre, yıkım kararının nedeni Fuga’nın popülaritesinin azalması değil. Aksine, bu sezon son 5 yılın en iyi doluluk oranı bekleniyor. Mayıs sonunda dahi doluluk oranlarının yüzde 90’ın üzerinde olduğunu belirten Büyükhanlı, şöyle anlatıyor: Otelin yıkılacak olması içimi burkuyor. Ama kesinlikle daha iyi bir projeyle geri döneceğiz. 40 odalı bir butik otel ve lüks rezidanslar olacak. Otelin hizmetlerinden evler de faydalanacak.

Büyükhanlı, 22 milyon dolara mal olması planlanan proje için, “60 seçkin aileyi buraya getirmeyi planlıyoruz” diyor. Sadece yazlık değil, kışın da gelip, kalınabilecek evler düşündüklerini ifade eden Büyükhanlı şöyle devam ediyor: Bu projeyi, öyle ilanlar verip satmayı düşünmüyoruz. Amacımız, eşi dostu aileyi toparlamak.

Geceliği 5 bin euroya VIP tekne
Büyükhanlı, bu yıl itibariyle yatçılık işine de girdiklerini anlattı. 3 tane VIP tekne yaptırdıklarını vurgulayan Büyükhanlı, şöyle devam etti: Gökova Körfezi’nde vip tekne sayısı fazla değil. Yabancılardan da çok talep var. Gecelik rakamları 4-5 bin euroya kadar çıkıyor. Eğer iyi giderse bu işi daha da büyütmeyi planlıyoruz.

İnşaat krizde, Bodrum’da satılmaya hazır 20 bin ev var
Volkan Büyükhanlı, inşaat sektörünün 1.5 yıldır dibe doğru gittiğini belirtti. “Turizm ne kadar iyi diyorsak, inşaat bir o kadar kötü” diyen Büyükhanlı, bu ortamda yatırım yapmanın büyük risk olduğunu anlattı: “Bodrum’da 20 bin satışa hazır konut var. Talep yok. Çünkü krizdeyiz. Kriz döneminde yatırım yapmak bir strateji. Bize çok yakın olmasa da bu yıl, bu stratejiyi uygulama kararı aldık.” Fuga’nın yanındaki araziyi de satın aldıklarını ifade eden Büyükhanlı, orada da bir tatil sitesi ya da otel planladıklarını sözlerine ekledi.
Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.