Haberler

İnşaat mühendisleri yılın firmasını seçti

Tarih: 23 Haziran 2008 Kaynak: Hürriyet
Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencileri’nin bu yıl düzenlediği ’Sektörde Yılın Firması Ödülleri’ndeki büyük onur ödülü Teknik Yapı’nın oldu.

Yılın Firması Ödülü’nü YTÜ Yapı ve Gelişim Kulübü Başkanı Cemal Berk Yapıcı ve YTÜ İnşaat Bölümü Dekanı Prof. Dr. Yalçın Yüksel’den alan Umut Durbakayım, yaptığı konuşmada çifte mutluluk yaşadığını dile getirdi. İki yıldır düzenlenen anketler sonucunda Teknik Yapı’ya ödül verilmesinin bir tesadüf olmadığını belirten Umut Durbakayım, "Geçen yıl ilki yapılan ’Sektörde Yılın Firması Ödülleri’nde Teknik Yapı’ya ’Yılın Eğitimi En Fazla Destekleyen Firması’ ödülü verilmişti. Bu yıl ise ’Yılın Firması’ ödülüne layık görüldük. Bu ödül, sektörü yakından takip eden genç mühendis arkadaşlarımın, Teknik Yapı’nın ilerlediği yolda istikrarını koruduğuna inancının bir göstergesidir. Gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştirmekte olduğumuz projelerle sektöre öncülük etmeye, ekonomiye katma değer yaratmaya devam edeceğiz" dedi.

10 yıl önce yurtdışı eğitimini yapmak için Amerika’ya giderek diploma törenine katılamadığını açıklayan Umut Durbakayım, "Yıldız’lı bir mühendis olarak sektöre adım attığım ilk günün mutluluğunu yaşayamamanın burukluğunu hep taşımıştım. Eğitime verdiğimiz katkı nedeniyle geçen yıl da bizi onurlandıran ödülü alacağımız günlerde iş görüşmesi nedeniyle yurtdışındaydım. Kısmet, büyük ödülü almakmış. Teknik Yapı olarak gerek sektöre gerekse eğitime destek vermeyi sürdüreceğiz. Bize güvenen tüm genç meslektaşlarıma çok teşekkür ederim ve meslek hayatlarında onurlu bir mücadele dilerim" diyerek konuşmasını tamamladı.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.