Haberler

Mahalle konakları hayatı kolaylaştırıyor

Tarih: 23 Haziran 2008 Kaynak: Türkiye Yazan: Bekir Yeniay
Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün, “Bünyesinde birçok sosyal birimi toplayan Mahalle Konakları’nı hayata geçirdiğimiz için mutluyuz” dedi. Muhtarlık, sağlık ocağı, kütüphane, PTT, konferans salonu gibi birimleri aynı çatı altında topladıklarını belirten Başkan Tülün, şunları söyledi: “Rumelikavağı, Fatih Sultan Mehmet ve Çayırbaşı’nda ‘Mahalle Konakları’nı hizmete sunduk. Diğer mahallelerde yer meselesi yaşıyoruz. Bu problemi aşmak için çalışmalarımız devam ediyor. Yer bulunduğu anda ‘Mahalle Konakları’nı oradaki vatandaşlarımızın da hizmetine sunacağız” dedi.

Vatandaş memnun
Uygulamalardan hem vatandaş hem de hizmet verenler memnun. Sağlık ocağı doktoru Levent Gönenç, “Vatandaş işlerini bir merkezde derli toplu yapabiliyor. Bu sebeple güler yüzle buradan ayrılıyorlar” dedi. Vatandaş Mete Gümüşoluk ise, “Daha önce bir günümüzü işgal eden işeri burada hemen halledebiliyoruz. Bu hizmetinden dolay Sarıyer Belediyesine teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu. Hasan Uçarkuş ise halk konağının öncelikle çok faydalı olduğunu belirterek, “Daha önceleri işlerimizi halletmek için Rumelikavağı’ndan Sarıyer’e gitmek zorunda kalıyorduk. Özellikle PTT’nin açılmış olması işimizi çok kolaylaştırdı. Sağlık ocağı ve muhtarlık binasının da aynı çatı altında bulunması çok iyi” dedi. Murat Yücel adlı vatandaş da; resmi birimlerin bir arada olmasının büyük avantaj sağladığını belirterek, “Mahalle Konakları sayesinde bütün işlerimizi kısa bir sürede görüyoruz” diye konuştu.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.