Haberler

D-100''ün çehresi değişecek

Tarih: 23 Haziran 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Davut Şahin
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi D-100 karayolunun çehresini değişterecek. Proje çerçevesinde, halen 6 şerit olan D-100 Karayolu, 8 şeride çıkarılacak. Tüm bu çalışmalar yapılırken karayolunun ulaşımı kesintiye uğramayacak. Kar yağışı başlamadan D-100''ün bu kısmındaki asfalt çalışmaları da bitirilmiş olacak 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Soydabaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman''ın yanı sıra AYKOME Şube Müdürü Nevzat Kaçmaz ve ilimizde yatırımları bulunan altyapı kurumlarının temsilcileri katıldı. Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol ve Sanat Yapıları Kontrol Şefi Kadir Kandemir, komisyon üyelerine multivizyon gösterisi eşliğinde D-100 Karayolu''nda yapımı tamamlanan, halen çalışmaları devam eden ve önümüzdeki süreçte yapılması öngörülen projeler hakkında kapsamlı bilgi sundu.

Modern bir altyapı hizmetiyle kaliteli ve estetik üstyapının bir koordinasyon içinde eşgüdümlü sürdürülmesinin önemine değinilen toplantıda, AYKOME Şube Müdürü Nevzat Kaçmaz da, il genelinde yapımı devam eden altyapı yatırımları hakkında komisyon üyelerine bir slayt gösterisi eşliğinde bilgi verdi. Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman, toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Akman, yıl sonuna dek il genelinde 200 milyon YTL''lik yatırım yapılacağını söyledi. Bunun bir seçim yatırımı olmadığını dile getiren Akman, "Tüm yatırımlarımız bir program çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Bu yatırım miktarı geçen yıldan daha farklı değil" dedi.

Üç yeni üstgeçit
Akman, Merkez Bankası ile Adalet Köprüsü arasına üç yeni yaya üstgeçidi yapılacağını ifade etti. Akman, "Halkevi Durağı, Uğur Mumcu Parkı ve Trafik Şube Müdürlüğü civarında inşa edilecek olan yaya üstgeçitleri kentin çehresini değiştirecek. Özürlü asansörleri, yürüyen merdivenler ve son derece modern aydınlatma sistemiyle donatılacak olan üstgeçitler kentimizin yeni simgesi haline gelecek" diye konuştu.

D-100, 8 şerit olacak
Üstgeçitlerin yanı sıra bu bölgede D-100 Karayolu''nda da düzenleme çalışmaları yapılacağını belirten Akman, "Halen 6 şerit olan D-100 Karayolu, 8 şeride çıkarılacak. Tüm bu çalışmalar yapılırken karayolunun ulaşımı kesintiye uğramayacak. Kar yağışı başlamadan D-100''ün bu kısmındaki asfalt çalışmaları da tamamlanmış olacak" bilgisini verdi.
Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.