Haberler

İster putperest olsun, ister zenci fark etmez

Tarih: 24 Haziran 2008 Kaynak: Milliyet Yazan: Esra Özsümer

Talu’nun kendisine bu ortaklığı uygun görüp görmediğini sorduğunu anlatan Bayraktar, “İster yerli, ister yabancı olsun, İster putperest, ister zenci olsun, fark etmez... Yeter ki parası olsun ve iş bitsin. Getirsinler teminatlarını yatırsınlar. İş yaptıkça ben de paralarını serbest bırakayım. Yoksa bu işin sonu kötüye gidiyor” dedi.

Eren Talu’yu Seyrantepe projesini hızlandırması yönünde bir kez daha uyardığını kaydeden Bayraktar şunları söyledi:
“Eren Talu’ya dedim ki ‘Bir an önce parayı bul, işini hızlandır. Yoksa yakacağım teminatını, sonra mahkemelerde sürüneceksin. Ben bunları sana söylemek zorunda değilim. Görev ve yetkilerin arasında bunları söylemek yok.’ Bundan sonra işi düzgün yürütürlerse de her zaman arkalarında oluruz.”

‘Şeffaf olmak istiyoruz’
Eren Talu’nun bu sorunları basına aktardığı için kendisine yönelttiği eleştiriyi de cevaplayan Bayraktar, “Galatasaray büyük bir camia ve seffaf olmak istiyoruz. Kamuoyuna bunları açıklamak zorundayız” diye konuştu.
Seyrantepe projesinde Eren Talu Mimarlık’ın ortağı olan Alke İnşaat’ın genel müdürü Serdar Kemaloğlu ise Seyrantepe projesi için bahsi geçen yabancı grupla ortaklık anlaşmasının 1 hafta içinde sonuçlandırılacağını açıkladı.

''Büyük aksama yok’
Erdoğan Bayraktar’ın Seyrantepe projesi sözleşmesini iptal edebilecekleri yönündeki açıklamasını değerlendiren Kemaloğlu, “Erdoğan Bayraktar’ın iş sahibi olarak gösterdiği hassasiyeti anlayabiliyoruz” dedi. Kemaloğlu, projenin iş programında bahsedildiği kadar büyük bir aksama olmadığını vurguladı.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.