Haberler

Bursa müze kent olacak

Tarih: 24 Haziran 2008 Kaynak: Olay
Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Hanlar Bölgesi`nin gün ışığına çıkartacak çalışmanın Bursa`nın tarih kenti kimliğini ön plana taşıyacağını belirterek, “Hanlar Bölgesi ortaya çıktığında Bursa, dünyanın müze kentlerinden biri olacak” dedi.

Başkan Şahin, AK Parti tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi`nde Bursa, Ankara, Diyarbakır, İzmir, Afyon ve Mardin`den sonra 14 yıllık belediye başkanlığı tecrübelerini Muğla`daki kursiyerlerle paylaştı. Siyasette kararlı olmanın önemine dikkat çeken Şahin, Türkiye`de başarılı olan belediyelerdeki en önemli faktörün altında ‘insan merkezli yönetim` anlayışının yattığını belirtti. Demokrasinin ve kalkınmanın yerelden başladığını vurgulayan Başkan Şahin, “Türkiye`nin son yıllardaki kalkınma hamlesinin itici gücü yerel yönetimler olmuştur. Dünyadaki trend de böyle. Bugün ülkeler değil, kentler yarışıyor. Bu kapsamda biz de Osmanlı`ya payitahtlık yapan, tarih şehri Bursa`nın bir yandan bu özelliğini ortaya çıkartıyoruz, diğer yandan çağdaş dünyanın konseptine uygun gelişimlere imza atıyoruz. Örnek verecek olursak, Türkiye`nin Avrupa Birliği standartlarında halini inşa ediyoruz, diğer taraftan da Hanlar Bölgesi Projesi ile 700 yıllık tarihini gün ışığına çıkartıyoruz. Hal Bursa`nın tarım kenti kimliğini güçlendirecek, Hanlar Bölgesi de ortaya çıktığında Bursa, dünyanın müze kentlerinden biri olacak” dedi.
Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.