Haberler

Turizmci ve işadamlarından 'Alanya Dünya Ormanı' projesine destek

Tarih: 12 Ağustos 2008 Kaynak: Zaman Yazan: Ahmet Yeşil
Antalya'nın Alanya ilçesinde başlatılan "Alanya Dünya Ormanında Senin de Bir Fidanın Olsun" kampanyasına turizmciler ve iş dünyası destek verdi. Kampanya kapsamında çok sayıda fidan satın alan turizmci ve iş adamları, Alanyalıları kampanyaya destek olmaya davet etti.

Alanya Kaymakamlığı tarafından geçtiğimiz hafta hayata geçirilen "Alanya Dünya Ormanı Projesi" devam ediyor. Yangınlarda zarar gören ormanlık alanların yeşillendirilmesini sağlayan proje kapsamında fidanlar 5 YTL'den satılıyor. Yaklaşık 40 turistik oteli bünyesinde barındıran Kleopatra Otelciler Birliği 200 adet, Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği (ALSİAD) ise 48 fidan alarak kampanyaya destek oldu. Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Mustafa Kahya, orman yangınları sonunda zarar gören yeşil alanların telafisi için başlatılan kampanyaya herkesin destek olmasını istedi. Otelciler birliği olarak kampanyaya destek verdiklerini anlatan Kahya, Manavgat ve Serik'teki orman yangınlarının kendilerini çok üzdüğünü belirtti. Son zamanlarda artan orman yangınlarının Alanya Dünya Ormanı Projesi'nin önemini bir kat daha arttırdığına inanan Kahya, "Bir ağacın büyümesi ve ormanlık alanın oluşması için uzun yıllar geçmesi gerekiyor. Bu nedenle dikilecek her fidan, geleceğimize yapılan bir yatırım olacaktır. Fidanlar bize temiz hava, oksijen olarak geri dönecektir. Bunun yanı sıra fidanlar büyüdüğünde doğa ile iç içe yaşayan hayvanlar için yeni yuvalar olacaktır." dedi.

Projenin ilçeye gelen yerli ve yabancı turistler için de büyük önem taşıdığını hatırlatan Kahya, turistlerin fidan dikmesi için çalışma yapacaklarını kaydetti. İlçeye tatil için gelen turistlere fidan diktirilecek olmasının turizm adına önemli bir tanıtım olduğunu anlatan Kahya, birlik olarak 200 fidan alarak kampanyaya destek olduklarını ifade etti. Üye sayısı kadar fidan alarak kampanyaya destek veren ALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öz ise Alanyalıların kampanyaya sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi. ALSİAD'a bağlı bütün üyelerin kampanyaya destek olduğuna işaret eden Öz, fidan dikme projesiyle son günlerde meydana gelen orman yangınlarında ortaya çıkan hüznün, sevince çevrildiğini kaydetti. Proje sayesinde Alanya'nın doğasının daha da zenginleşeceğine inanan Öz, kampanyada emeği geçen ve destekleyenlere teşekkür etti.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.