Haberler

Ataköy arazisinde de Sinpaş''ın ortağı Katarlı Barva

Tarih: 26 Eylül 2008 Kaynak: Referans Yazan: Bülent Yoldaş
Toplu Konut İdaresi''nin (TOKİ) satışa çıkardığı Ataköy sahil şeridindeki 124 bin 980 metrekarelik arazi ihalesine 850 milyon YTL ile en yüksek teklifi veren Sinpaş Grubu şirketlerinden Kat Turizm Gayrimenkul AŞ, burada yapacağı projede Katarlı gayrimenkul şirketi Barva ile ortaklık yapacak.

Sinpaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, "Daha önce Kartarlı gayrimenkul geliştirme şirketi Barva ile TOKİ''nin iştiraki olan Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı''ndan (GYO) Zeytinburnu sahilinde bir arazi satın almıştık. TOKİ''nin Ataköy ihalesini onaylaması sonrasında Katarlı gayrimenkul şirketi Barva ile burada da bir ortaklık yapabiliriz diye düşünüyorum. Kesinleşince net bir şeyler söyleyebiliriz" dedi.

Çelik, "Bir araziyi aldığımızda üzerinde en az 6 aylık çalışma yapıyoruz. Ulaşım, manzara, topografik yapı, hâkim rüzgâr yönü gibi parametreleri analiz ederek nasıl bir proje geliştireceğimize karar vereceğiz. Çelik, TOKİ''nin ihaleyi onaylamasının ardından geriye kalan tutarı taksitle ya da peşin ödemek için TOKİ ile müzakere edeceklerini ifade etti.

Ataköy sahil kesimi arazisi ihalesine bir ortak girişim olarak katılmadıklarını, TOKİ yetkilisinin yanlış ifadesinden dolayı sanki ihaleye Sinpaş ile Kat isimli şirketlerin ortak girişim olarak katıldıkları algılamasının ortaya çıktığını anlatan Çelik, "Kat Turizm Gayrimenkul AŞ, Sinpaş Grubu çatısı altında sadece bu ihaleye katılmak ve bu işi yapmak üzere kurulmuş bir şirkettir" diye konuştu.

Daha önce Barva ile birlikte aldıkları Zeytinburnu''ndaki arazinin bitişiğinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği''nin (TOBB) arazisi, TAV''a ait bir otel ile şahsa ait 40 bin metrekarelik bir arazi bulunduğunu kaydeden Çelik, "Gayrimenkul sahipleri olarak görüşüyoruz. Bu 4 gayrimenkulü birlikte değerlendirecek, ortak ve daha büyük bir projeyi hayata geçirmek istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Arsayla ilgili bilgi veren Çelik, Zeytinburnu sahil şeridi üzerinde bulunan bu arsanın turizm ve konut imarına sahip olduğunu belirterek şunları söyledi: "Buranın imar planında bir problem var. İmar planının onaylanması sürecini bekliyoruz. Onaylanıp bittiğinde ve daha önceki plan kararları aynen uygulanırsa bu arsa üzerine rezidans ve otelden oluşan karma bir proje yapılabilir."
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.