Haberler

Metrekaresi 25 bin dolar olan yer yapacağım!

Tarih: 24 Ekim 2008 Kaynak: Sabah Yazan: Şelale Kadak
Çok iddialı değil mi? Hem de bir kriz kapımızdayken. Kim ne derse desin, ülkemizi etkisi altına alması an meselesiyken, satışlar bıçak gibi kesilmişken!!!

Önceki gün okudunuz. Ali Ağaoğlu ile bir grup gazeteci sabah kahvaltısında buluştuk ve ekonomi dünyasında gelişmelerin ışığında gayrimenkul sektöründe neler olacağı hakkında sohbet ettik. Daha doğrusu bizler sorduk, sektörün önde gelen ismi Ağaoğlu da cevap verdi. Ve dedi ki sürekli negatif bir hava oluşturuluyor. Bunun kimseye bir faydası yok. Ev, araba satın alınmaz ise, ekonomin çarkları dönmez ise bu herkesin felaketi olur.

Kahvaltı masasından kalkıp, Ağaoğlu''nun ofisine doğru yol aldık. Yolda kendisine, "Hakikaten gayrimenkul fiyatlarının düşmeyeceğini mi düşünüyorsunuz? Biraz olsun fiyatlar gerilemeyecek mi" diye sordum.
"Niye düşsün" dedi heyecanla Ağaoğlu, "Hafta sonu Dubai''deydim. Allah''ın çölüydü. Şimdi metrekaresi 90 bin dolar olan yerler var."

Doğrusu merak etmedim değil, New York ve Londra''da metrekaresi 50 bin dolar olan yerleri görüp de Türkiye''de konut projesi üretip, ''Bizim neyimiz eksik'' psikolojisiyle fiyatları yüksek belirleyenlerin olduğunu duymuştum ama 90 bin dolar cidden yüksek göründü. Ağaoğlu devam etti: "Yakında benim de bir sürprizim var. Metrekaresini 25 bin dolardan satacağım bir projeye hazırlanıyorum."

Kulaklarıma inanamadım. Kanyon, Kempinksi, Safir derken ben metrekareleri 12 bin dolarlarda bırakmıştım. Zorlu''nun yeni projesi için 15-17 bin dolarların konuşulduğunu da duymuştum ama 25 bin dolar hakikaten iddialı. Hele de böyle kriz laflarının yüksek sesle dile geldiği bir dönemde. Ama gördüğüm Ali Ağaoğlu''nun da bu konuda iddialı olduğuydu. Çok ısrar ettim ama nerede ve nasıl bir proje yapacağını şimdi söylemek istemedi. Şimdi merakla bu projeyi bekliyorum.
Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.