Haberler

Bolu kendini aştı

Tarih: 7 Kasım 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 4,5 yılda kimsenni hayal bile edemediği projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Bolu''nun artık kendini aştığını belirten Yılmaz, ''Bize yapılan eleştirileri de anlıyoruz. Onlar konuşuyor, biz çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz."

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, hayata geçirdikleri projeleri geçmiş dönemdeki idarecilerin hayal bile edemediğini belirterek, 2009 yılında hayata geçirecekleri projelerle Bolu''yu bambaşka bir kent haline getireceklerini söyledi.

Yılmaz yaptığı açıklamada, çevre yolları, pis ve temiz su arıtma tesisleri, Atatürk Orman Parkı, çevre düzenlemeleri ile Bolu''ya farklı bir kent haline soktuklarını ifade ederek, "Durmadan çalışıyoruz. Amacımız sadece Bolu''ya hizmet etmek. Bolu''nun hizmet anlamında geride kaldığı bir gerçekti. Göreve geldiğimiz günden bu yana yaptıklarımız ortada. Bizi eleştirenler siyasi davranıyorlar. Bolu''yu seven, kentimizin geleceğini düşünen herkes projelerimize destek vermeliler. Bizi eleştirenler zamanında yaptıklarımızı hayal bile edemiyorlardı" dedi.

Arıtma tesisleri önemli
2008 yılında pis ve temiz arıtma tesislerini hayat geçirdiklerini bu projelerin Bolu tarihinde yapılmış en büyük yatırımlar olduğunun altını çizen Başkan Yılmaz şunları söyledi; "Bolu artık kendini aşmıştır. Pis ve temiz su arıtma tesisleri kentimizin geleceği için çok önemli. Geçmişte Bolu Belediyesi''nin bütçesi değerindeki bu yatırımlar Bolu''nun büyük şehir belediyeleri ile yarıştığını göstergesidir. Bize yapılan eleştirileri de anlıyoruz. Onlar konuşuyor, biz çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz."

Projeler hayata geçiriliyor
Arıtma tesisleri, yol çalışmaları ve Atatürk Orman Parkı''nda devam eden çalışmaları inceleyen Başkan Yılmaz, işçilerle sık sık sohbet ederek inşaatlar hakkında bilgi alıyor. Başkan Yılmaz, sorunları yerinde tespit ederek çözüm üretmeye çalışıyor.2009 yılında pazaryeri ve teleferik projelerinin hayata geçirileceğini ifade eden Yılmaz, "Seçim beyannamemde pazaryeri projesi yer alıyordu. Bu proje benim için çok önemli. Bolu halkından bize bu yönde sürekli talep geliyor. Bolu''da yapılmamış bir proje olacak. Bunun heyecanını taşıyoruz. Bu proje ile ilgili bütün hazırlıklar tamamlandı. Ayrıca, Karacasu ve Gölcük arasında teleferik projemiz için de çalışmalar başladı. Arkadaşlarımız gerekli çalışmaları yürütüyorlar" diye konuştu.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.