Haberler

Koltuklar tehlikede

Tarih: 11 Haziran 2009 Kaynak: Milliyet Yazan: Hüseyin Baybars
Belediyelerin çoğunda, ekonomik kriz ve İller Bankası''ndan gelen paylar azaldığı için kasaları boşaldı. Borçlar ödenemez oldu. Alacaklılar, haciz ve icra işlemleri başlattı.

Her şeye haciz konuldu
Ege''de pek çok belediye, çalışanlarının maaşlarını ve müteahhitlerin alacaklarını ödeyemez oldu. Yatırımlar durdu. Başkanların, korktuğu başlarına gelmeye başladı. Denizli''nin Tavas İlçesi''ne bağlı Karahisar Beldesi''nin CHP''li Başkanı Erdal Karacan, haciz şoku yaşadı. Eski başkanın yaptırdığı yeni hizmet binasının müteahhitine hakedişi olan 1 milyon 656 bin 289 lira ödenmediği için belediyeye haciz geldi.

Makam koltuğu bile yeddieminde
Tavas İcra Müdürlüğü, Karacan''ın makam koltuğu ve makam aracı dahil, belediyenin 136 gayrimenkulünü, masaları, sandalyeleri, bilgisayarları, klimaları, televizyonu ve makine parkındaki araçları haczetti. Yeddiemin olarak Muhasebe Müdürü Mustafa Ok''a teslim edildi. Başkan Karacan, yeddiemin tutanağını imzalamadı. Haciz işlemi tutanağını ve hacze konu faturayı belediyenin resmi internet sitesinden halka duyurdu.

Ne yapacağını şaşırdı
CHP''li Belediye Başkanı Erdal Karacan, "Bu kadar sorumsuzluk olmaz. Böyle bir belediye hizmet binasının kaynak olmadan borçla yapılması çok anlamsız. Şimdi belediyenin tüm eşyaları haczedildi. Koltuğum, makam arabam, çöp kamyonları her şey yeddieminde. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bu para halkın parası. Biz şimdi nasıl hizmet vereceğiz? Çözüm yolu arıyoruz" diye konuştu.

Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.