Haberler

Acemler Kavşağı nefes alacak

Tarih: 14 Ağustos 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Bursa Büyükşehir Belediyesi, kavşak çalışmaları ve alternatif güzergahlarla kent içindeki trafiğe nefes aldıracak yatırımlarını sürdürüyor. Beşevler Kavşağı''nın eksik lupunu tamamlayan, Merinos Kavşağı''ndaki U dönüş güzergahı eksikliğini gideren, Esentepe ve Filament Kavşakları''nda yaşanan sorunları yaptığı düzenlemelerle çözümleyen Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Acemler Kavşağı''na nefes aldıracak düzenleme için düğmeye basıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşım sorununun çözümüne öncelikle mevcut sistemde iyileştirmelerin devam edeceğini söyledi. Başkan Altepe, yapılacak düzenlemeyle Acemler Kavşağı''nın BUSKİ çıkışı ile İzmir Yolu girişi arası ile Mudanya Yolu''ndan Bursa İstikametine gelişte İzmir Yolu''na bağlantıda yaşanan sıkışıklığın şerit ilave edilerek çözümleneceğini belirtti. Altepe, çalışmalar çerçevesinde Acemler Üstgeçidi''nin de modern bir şekilde yenileceğini sözlerine ekledi.

Trafik yoğunluğu azalacak
Acemler Kavşağı, Mudanya-İzmir Yolu iyileştirme çalışmasının ihalesi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar''ın komisyon başkanlığında yapıldı. Yapılan ihale kapsamında, Acemler Köprülü Kavşağı''ndan Mudanya - İzmir Yolu ayrımına kadar olan bölümdeki 3 şeritlik yola bir şerit daha eklenecek. Acemler Kavşağı''ndaki trafik yoğunluğu hafifletecek olan bu çalışmada, Nilüfer Deresi üzerinden geçen köprü de genişletilecek. 2 şerit olan İzmir Yolu''na dönüş bu çalışma ile 3 şeride çıkartılacak.

Takvim
<<Nisan 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.