Haberler

Mimarlık Dolu İki Gün

Tarih: 16 Ekim 2009


Garanti Galeri (GG) ve Arkitera Mimarlık Merkezi'nin yerel destekçisi olduğu "Londra-İstanbul Mimarlık Değişim Programı", 2-3 Kasım 2009 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek. The Architecture Foundation'ın (Londra) GG ve Arkitera'yı yerel ortaklar olarak belirlediği program, genç mimarların kavramsal ve pratik alanlarda yeni uluslararası ilişkiler kurmasını amaçlıyor. Etkinlikler, Londralı mimarların İstanbul'daki meslektaşlarıyla yapacakları buluşmayla başlıyor.

İstanbul'da bağımsız bir jüri tarafından önerilen mimarlık ofisleri arasından seçim yapan The Architecture Foundation, değişim programında İstanbul'da ağırlanacak Londra temsilcilerini, David Kohn Architects, Studio Weave ve 00:/ olarak belirledi. The Architecture Foundation; GG ve Arkitera'nın belirlediği kurulun adaylar arasından seçtiği Aslı Kıyak İngin, Boğaçhan Dündaralp (ddrlp) ve Nilüfer Kozikoğlu (Tuşpa NK) ise değişim programında İstanbul'u temsil edecek.

Program kapsamında İstanbul'dan seçilen mimarlık ofisleri tarafından karşılanacak Londra kökenli mimarlık ofisleri, 2 Kasım 2009 tarihinde, saat 17.00'de İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi, 109 numaralı konferans salonunda halka açık bir sunum gerçekleştirecek. Mimarların projelerini ve yapıtlarını anlatan sunumu, Pelin Derviş (GG) ve Ömer Kanıpak (Arkitera) tarafından yürütülecek bir panel takip edecek. Panelde, Londra'daki mimarlık ofislerinin uygulamaları ve çalışma prensipleri tartışılacak.

Mimarlar ayrıca, 3 Kasım 2009'da garajistanbul'da yapılacak ikinci panele izleyici olarak katılacak. Saat 10:45'te gerçekleştirilecek panelde Aslı Kıyak İngin, Boğaçhan Dündaralp (ddrlp) ve Nilüfer Kozikoğlu (Tuşpa NK) zorlukları ve fırsatları üzerinden İstanbul'da mimarlık yapma pratiğini tartışacak, 2010 yılının Mart ayı içinde Londra'da meslektaşları tarafından karşılanacak olan İstanbullu mimarlar, The Architecture Foundation tarafından ağırlanacak ve benzer bir programla çalışmalarını Londra'daki mimarlık camiasına anlatacak, çeşitli atölye çalışmalarına ve panellere katılacak

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.