Haberler

"5 Yıl Sonra Bambaşka Bir İzmir"

Tarih: 26 Ekim 2009 Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi
Urla Belediyesi tarafından yapılacak Urla Meydan Projesi''nin temel atma törenine katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "İzmir''de doğru şeyler oluyor. 5 yıl sonra bambaşka bir İzmir ve Urla ile karşınıza geleceğiz" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Urla Meydan Projesi''nin temel atma törenine katıldı. Törende Başkan Aziz Kocaoğlu''nun yanı sıra Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, belediye meclis üyeleri, eski Sağlık Bakanı Suat Çağlayan, yüklenici firmaların yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde bir konuşma yapan Başkan Kocaoğlu, sözlerine 29 Mart''ta yapılan yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kendisine ve Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu''na verdikleri destek nedeniyle Urla halkına teşekkür ederek başladı.

Doğrunun, adaletin ve sadece inanan insanların, doğru insanların arkasında durarak, Urla''da bir zafer kazandıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bunun bu kadar bilinmesi yeterlidir. En zor ve sıkıntılı günlerimizde bizi Urlalı hemşehrilerimiz taçlandırdı, tekrar sonsuz teşekkürler. Bu desteğinizi hayatım boyunca unutmayacağım" dedi. Urla''da ve İzmir''de doğru şeyler olduğunu ve güzel projeler hayata geçirildiğini de sözlerine ekleyen Başkan Kocaoğlu, "Hep birlikte doğruyu yapmak üzere çalışıyoruz. 5 yıl sonra bambaşka bir İzmir ve Urla ile karşınıza geleceğiz" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, projenin Urla için büyük önem taşıdığını da dile getirerek şunları kaydetti: "Kentler meydanlarıyla ünlüdür. Meydanlarda törenler yapılır, başkaldırılar yaşanır. Sevgililer meydanlarda buluşur. Meydanlarda insanlar kentlilik bilincine erişir. Böylesine önemli ve güzel bir projeye giriştiği için Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu''na teşekkür ediyorum."

Başkan Kocaoğlu konuşmasını, "Doğru sallanır devrilmez, doğrunun kalesi yıkılmaz" sözleriyle noktaladı. Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu da ilçede tarihi dokuyla, modern yaşamı birleştirmeye çalıştıklarını belirterek, 2010 yılında tamamlanacak projenin açılış törenini de yine birlikte gerçekleştirmeyi dilediğini söyledi.

Konuşmaların ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, davetli belediye başkanları ve yüklenici firmaların temsilcileri butona birlikte basarak, meydan projesinin temeline ilk harcı attılar.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.