Haberler

KİPTAŞ Irak''ta yapılacak 500 bin konuta danışmanlık yapacak

Tarih: 3 Mayıs 2010 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Başkan Topbaş''ı makamında ziyaret eden Irak Ulusal Yatırım Komisyonu Başkanı Sami Raoof Taqi Al-Araji, Irak''ta yapılacak 1 milyon konutun 500 bininin ihalesini Türk müteahhitlerin kazandığını belirterek, "KİPTAŞ da projeleri ve denetimi yapacak. İnşallah çok yakın zamanda Sayın Topbaş ile birlikte Bağdat''ta temel atacağız" dedi.

Irak Ulusal Yatırım Komisyonu Başkanı Sami Raoof Taqi Al-Araji ve Bayındırlık Bakan Yardımcısı Istabraq Ibraheem Abdulwahab Al-Shouk ile beraberlerindeki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''ı Saraçhane Belediye Sarayı''ndaki makamında ziyaret etti.

Ziyaretin ardından görüşmeye ilişkin açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Irak Hükümetinden Yatırım Komisyonu Başkanı ve Bayındırlık Bakan Yardımcısı ile heyetlerinin birkaç gündür İstanbul''da bulunduğunu belirterek, "Kendilerine belediyemizi ziyaret ettikleri için teşekkür ediyorum. Irakta yapmak istedikleri 1 milyon konutluk çalışmanın 500 binini Türk müteahhitleriyle yapmayı planladıklarını ifade ettiler. KİPTAŞ''ın da 500 bin konutluk bu projede kontrolörlük ve danışmanlık hizmetiyle destek vermesini istediklerini kaydettiler" diye konuştu.

Komisyonu Başkanı Sami Raoof Taqi Al-Araji''nin, İstanbul''da KİPTAŞ''ın ve Türk işadamlarının yaptıkları konutları çok beğendiğini ifade ettiğini söyleyen Başkan Kadir Topbaş, "Biz de kendilerine Irak''ın yeniden yapılanmasına Türkiye Cumhuriyeti olarak ve özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak destek vereceğimizi söyledik. Yanlarında olduğumuzu ve işlerin gerçekleştirilmesinde her türlü imkan ve fırsatları açacağımızdan bahsettim. İnşallah yakın zamanda Irak''ta 500 bin konutun temel atma töreninde olacağız" dedi.

Irakta yapılan 1 milyon konutun 500 binini Arma Gurup ve Çelikler Gurup adlı Türk firmalarının kazandığını açıklayan Sami Raoof Taqi Al-Araji de "Yani Türk firmaları Irak''ta 500 konut inşa edecek. Bu konutların projelerini ve denetimini de İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin Şirketi KİPTAŞ yapacak. İnşallah çok yakın zamanda bu konutların temelini Bağdat''ta Sayın Kadir Topbaş ile birlikte atacağız. İstanbul''da olmaktan ve Türk firmalarını yakından görme fırsatı bulmaktan çok memnunum. Sayın Başkana bizlere Türk misafirperverliğini gösterdiği için ayrıca teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

 

 

Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.