Haberler

Alışveriş kültürü, boyut değiştiriyor

Tarih: 8 Temmuz 2010
Türkiye''nin 3 boyutlu sektörel rehber sitesi 3DLocationEarth.com, alışveriş merkezleri ile zincir mağaza ağına sahip perakende sektörü firmalarına yeni nesil tanıtım ve pazarlama çözümleri sunuyor.

Türkiye''nin 3 boyutlu tek sektör rehberi 3DLocationEarth.com, sayıları 200''ü aşkın alışveriş merkezlerine, rakipleriyle aralarında fark yaratacak tanıtım ve pazarlama fırsatları sunuyor. 3DLocationEarth.com uygulamasını kullanarak 3 boyutlu dünyaya adım atan alışveriş merkezleri, kendi internet sitelerinin yanı sıra ayda yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği 3DLocationEarth.com''da ve en önemlisi de her gün milyonlarca kişinin kullandığı Google Earth''de yer alarak dünyanın her yerinden görülebilir hale geliyor.

Geleceğin alışverişi 3 boyutlu dünyada

3DLocationEarth.com, özellikle alışveriş merkezleri ile mağaza zincirlerine sahip perakende sektörü firmalarına yeni nesil 3 boyutlu tanıtım, pazarlama ve satış fırsatları sunuyor. Bu uygulama sayesinde ziyaretçiler, gitmek istedikleri alışveriş merkezini internet üzerinden 3 boyutlu olarak gezebilecek. Alışveriş merkezine hangi güzergahları kullanarak, hangi ulaşım araçlarıyla gidebileceklerini, alışveriş merkezi içerisinde hangi mağazaların yer aldığını, nerede yemek yiyip, nerede dinlenebileceklerini internet üzerinden görebilecek ve böyle alışveriş merkezinde geçirecekleri bir günü önceden planlayabilecek.

Viaport

3DLocationEarth.com, alışveriş merkezlerinin yanı sıra zincir satış noktalarına sahip markalar için de önemli avantajlar sunuyor. Örneğin bu uygulamayı kullanan teknoloji marketi, tüm satış noktalarını, birer 3 boyutlu sanal mağaza haline getirerek, her mağazasını tüm ürün ve hizmet detaylarıyla harita üzerindeki gerçek yerlerinde gösterebilecek. Dünyanın neresinde olursa olsun internete giren kişiler, Google Earth üzerinde o teknoloji marketin tüm mağazalarını görebilecek ve herhangi birisinin içine girip, 3 boyutlu alışverişine başlayabilecek. Yürüyüş modu sayesinde mağaza içinde reyonlar arasında dolaşabilecek, ilgisini çeken ürünleri tüm detaylarıyla inceleyebilecek ve ardından beğendiği ürünleri, gerçekte olduğu gibi sanal mağazadan çıkmadan ödemesini yaparak satın alabilecek.

AVM kiralamasında kolaylık

3DLocationEarth.com uygulaması, sadece AVM ziyaretçileri ve o alışveriş merkezi içinde bulunan mağazalar için değil, aynı zamanda AVM kiralaması yapan pazarlama departmanı ve dışarıdan firmalar açısından da önemli bir avantaj sunuyor.

Viaport

AVM''lerde yer alan boş dükkanlar, şu anda kat planları ile kağıt üzerinden sunuluyor. Herhangi bir marka, bir AVM''de hangi dükkanların boş olduğunu, boş dükkanların AVM''nin neresinde kaldığını, yanında hangi markaların olduğunu ancak kat planları üzerinden görebiliyor. Ayrıca, söz konusu dükkanı birebir görebilmesi için, mutlaka o AVM''ye kadar gitmesi gerekiyor. Halbuki bu uygulamayı kullanan AVM''ler, dolu mağazalar kadar boş olan uygun dükkanları da m2 bilgilerinden tüm iç ve dış özelliklerine kadar tüm detaylarıyla 3 boyutlu olarak sergileyebiliyor.

 

Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.