Haberler

Kepez''de arsa referandumu

Tarih: 11 Mayıs 2011 Kaynak: Yeni Şafak
Belediye arsasının hastaneye devrine belde halkı karar verecek. Çanakkale''nin Kepez beldesinde belediyeye ait 16 dönüm arsanın, tıp fakültesi hastanesinin büyütülmesi amacıyla ÇOMÜ''ye devri için referandum düzenlendi.

Çanakkale''nin merkeze bağlı Kepez beldesinde, belediyeye ait 16 dönüm arsanın, Tıp Fakültesi Hastanesinin büyütülmesi için Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine (ÇOMÜ) devredilmesi için belde halkının görüşüne başvuruluyor. Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, yaptığı yazılı açıklamada, bir süre önce ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ile Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin büyütülmesi amacıyla Kepez Aile Sağlığı Hekimliği Merkezi ile lojmanlarının bulunduğu alanın üniversiteye devri konusunu görüştüklerini belirtti. Rektör Laçiner''in söz konusu alanla belediyeye ait kapalı düğün salonu ve amfi tiyatronun bulunduğu yaklaşık 16 bin metrekarelik arazinin üniversiteye devrini de talep ettiğini anlatan Mutan, bunun üzerine devirle ilgili halkın görüşüne başvuracaklarını bildirdi.

KEPEZ HALKI KARAR VERECEK

Hastanenin beldeye yönelik ekonomik getirilerin farkında olduklarını ifade eden Mutan, ''Tıp fakültesi için en uygun yer, beldedeki eski Toprak Mahsulleri Ofisinin bulunduğu arazidir. Ama bu konuda bir girişim ve duyarlılık sergilenmedi. Şehirlerin meydanlarının betonlaşması yaşamsal olarak hoş değil. Bu noktada Kepez halkı karar verecek'' görüşüne yer verdi.

Ankette belde halkına, ''Araştırma, Uygulama ve Sağlık Hastanesi ile Atatürk Caddesi arasında kalan alan, hastanenin genişlemesi amacıyla üniversiteye verilsin mi'' sorusu soruldu. Cevaplar arasında ''Yerin tamamı devredilsin'', ''Sadece kapalı düğün salonu, otopark ve pazartesi pazarının kurulduğu alan devredilsin'', ''Bahsi geçen alan hastaneye devredilmesin'' seçeneklerine yer verilirken, farklı düşüncesi olanların bunları belirtmesine imkan sağlandı. Anket kapsamında, belde halkı meydana kurulan sandıkta 1 ay süreyle oy kullanabilecek.

Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.