Haberler

Dünyanın en garip otelleri

Tarih: 12 Mayıs 2011 Kaynak: Radikal
Bu odalarda konaklamak gerçekten benzersiz bir tecrübe!

Barcelona Rock Hotel, 100 katlı olarak tasarlandı (üstte). Otelin misafirleri, odalarına tırmanarak girecek.

Barcelona''ya yeni bir sembol kazandırmak için açılan yarışmanın en ses getiren projesi Barcelona Rock Hotel oldu. Trendhunter sitesi, 100 katlı ‘dağ otelini'' tanıtırken, son dönemin en heyecan verici projesi cümlesini kullandı. Projeyi yaratan Polonyalı UGO Architecture''ın başkanı Hugon Kowalski "Barcelona Rock, sırt çantasıyla seyahat edenlere yönelik inşa edilecek. Misafirler odalara tırmanarak girebilecek. Bazı odaların duvarları olmayacak, konuklar açık alanlarda çadırlarda yatacaklar. Dağın iç kısmında yer alacak 50 adet ‘pencereli'' oda da tasarladık. Ayrıca çeşitli dükkanlar, rahatlamaları için alanlar, eğlence merkezleri de yer alacak. Barcelona Rock''ta konaklamanın benzersiz bir tecrübe olacağını söyleyebilirim" dedi. Proje onaylanırsa, yaklaşık yedi ay içerisinde inşa edilecek.

‘Mahpus'' konforu
İngiliz The Daily Telegraph gazetesi bu gelişmenin üzerine dünyanın en garip otellerini derledi. Haberde ABD''nin Idaho eyaletindeki Beagle cinsi bir köpek şeklinde tasarlanan yaklaşık dört metre uzunluğundaki otel dikkat çekiyor.

Avustralya''daki The Old Jail oteli ise, hapisanede yaşamın nasıl olduğunu merak edenler için ‘mahpus konforu'' sunuyor. Avusturya Linz''deki Das Park Hotel, inşaat alanında konaklamak isteyenler için tasarlandı. Berlin''deki Propeller Island City Lodge Hotel''de yataklar tabut biçiminde.


ABD''deki köpek biçimindeki otel 4 metre
Berlin''deki The Mirror Room otelinin odaları tamamen ayna kaplı

Gruft Hotel''in konukları tabutta uyuyor Avustralya''daki The Old Jail Hotel, hapishane gibi tasarlandı
Avusturya''daki bu otel inşaat artıklarından yapıldı Lars Stroschen''in tasarladığı Upside Down Hotel''de odalara tavandan giriliyor

Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.