Haberler

Atatürk Havalimanı''na Selçuklu tarzı cami

Tarih: 19 Ağustos 2011 Kaynak: Radikal
Atatürk Havalimanı''na yapılacak olan Selçuklu mimarisi tarzındaki caminin temeli atıldı.

Bir süre önce küçük olduğu gerekçesiyle yıkılan Atatürk Havalimanı''ndaki caminin yerine Selçuklu mimarisi tarzında yapılacak yeni caminin temeli atıldı.

Selçuklu mimarisi tarzında inşa edilecek olan yeni caminin temel atma törenine Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın, TAV İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, DHMİ İstanbul Başmüdürü Celal Özuğur ve havalimanı çalışanları katıldı. Törende Havalimanı Cami İmamı Mustafa Coşkun''un yaptığı duanın ardından kurban kesildi.

TAV İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, eski caminin yetersiz olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:

''Hem iç hatlarda hem dış hatlarda mescitlerimiz var. Ama burası tüm havalimanının camisiydi. Tabii Türkiye''de havacılık büyüyor. Havacılık büyüdükçe burada hem yolcularımızın hem de çalışanların sayısı oldukça arttı. Eski cami yetmiyordu. Zaten bizim de burayı büyütme planımız vardı, Allah nasip etti bugün bu temeli attık. Selçuklu mimarisi tarzında çok şık bir cami olacak. Uzun yıllar TAV ve HAVAŞ''ın adı kalsın istedik. Çalışanlarımıza, yolcularımıza hizmet verebilecek iyi bir cami inşa edeceğimize inanıyoruz. İnşallah bu camiyi çok kısa sürede bitireceğiz.''

Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.