Haberler

Ucuz oteller zinciri Easyhotel Türkiye''ye geliyor

Tarih: 3 Mayıs 2006 Kaynak: CNN Türk
Şehir merkezlerinde ucuza konaklamak isteyenlere hizmet veren Easyhotel grubu Ortadoğu''ya açılma kararı aldı.

Sadece yatak ve duşun oda fiyatı içerisinde yer aldığı ve televizyon seyretmenin dahi ayrıca ücretlendirildiği Easyhotel otellerinden Ortadoğu''daki 20 ülkeye toplam 38 tane açılacak. Bu ülkeler arasında Türkiye''de yer alıyor.

Easyhotel zincirinin kurucusu Stelios Haji-Ioannou, faaliyetlerini Ortadoğu''ya taşımak için Dubai hükümetinin sahip olduğu Istithmar ile bir lisans anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre Ortadoğu, Hindistan ve Kuzey Afrika''daki 20 ülkede 2011 yılına kadar toplam 38 otel açılacak.

Her bir otelde 80-120 arası oda olması planlanırken, 38 otelin inşası için planlanan yatırım tutarı da 400 milyon dolar olarak öngörüldü.

Türkiye''deki otel 2008 sonunda
Easyhotel önümüzdeki yıl bölgede 8 otelin inşaasını tamamlamayı planlıyor. Bu otellerin inşa edileceği ülkeler de Bahreyn, Suudi Arabistan, Dubai, Yemen ve Fas olarak belirlendi.

Easyhotel zincirinin Türkiye''deki halkası ise 2008 sonuna kadar inşa edilmiş olacak. Grup şimdilik Türkiye''de sadece bir otel yapmayı planlıyor.

En çok otel Hindistan''a
Easyhotel zincirinin 2011 sonuna kadar kuracağı 38 otelden 8 tanesi Hindistan, 6 tanesi de Dubai''de yer alacak. Pakistan''da ve Suudi Arabistan''da üçer, Mısır ve Lübnan''da da ikişer tane otel inşa edilmesi planlanıyor.

Grubun genişlemesi için doğru zamanda olduklarını vurgulayan Haji-Ioannou, şunları söyledi:

"Ucuz otel sistemi Amerika''da başladı, ordan Avrupa''ya geldi ve şimdi de Asya''ya doğru yayılıyor. Artık konaklamak için fazla ücret ödeme devri bitti. İnsanlar ödedikleri fiyat hakkında daha fazla düşünmeye başladılar."

Haji-Ioannou, genellikle lüks otelleri ile bilinen Körfez ülkelerinde açacakları oteller için de şu ifadeleri kullandı:

"Değişim kaçınılmaz. Onlar da ekonominin sadece beş yıldızlı otel inşaalarıyla sürdürülemeyeceğini biliyorlar. Daha geniş bakmak zorundalar."

Avrupa''da da büyecek
Faaliyetlerini Ortadoğu''da genişletme kararı alan Easyhotel, Avrupa pazarını da gözden uzak tutmuyor.

Haji-Ioannou, hotel zincirini İngiltere''de de büyütmeyi planlarken, bir taraftan da Fransa, Almanya ve Yunanistan''daki yatırımcılarla görüşmeler yapıyor.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.