Öğrenci Projeleri

Büyükada''da Buluşma

Tarih: Kasım 2008
Tasarımcı Hakkında
Türkan Oya Ekmekci, 1987’de Gaziantep’te doğdu. İlköğretim yıllarında resim yapmaya başladı. “Japonya Kanagawa Dünya Çocuk Resim Yarışması Dünya Birinciliği”, “TMMOB Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi Özel Ödülü”, “GAGİAD Yılın Sanat Ödülü” gibi ödüllerin yanı sıra ulusal ve uluslarası pek çok yarışmada çeşitli dereceler aldı.

2005 yılında Gaziantep Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mimarlık eğitimine başladı. “ESTMOB 2007 Eskişehir Sanat, Tasarım, Mimarlık Öğrenci Buluşması” ve “Architectural Education Forum 3” etkinliklerinde çeşitli atölyelere katıldı.

2008 yılında “MİMED Öğrenci Projeleri Yarışması Teşvik Ödülü” ve “NABA (Milano Güzel Sanatlar Akademisi) Endüstri Ürünleri Tasarım Yarışması İkincilik Ödülü” aldı. NABA’da “Introduction to Product Design” eğitimi gördü.

Eğitiminin yanı sıra İTÜ Arıyorum Gazetesi ve İTÜ Gönüllülük Kulübü’nde görev aldı. Basketbol oynamayı ve resim yapmayı seven Ekmekci, şu an öğrenci değişim programı çerçevesinde eğitimine İtalya’daki Politecnico di Milano Üniversitesi’nde devam ediyor.
Büyükada''da Buluşma
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Büyükada''da Buluşma
Öğrenci Projeleri Arşivi
Dönem içinde yayınlanan projelerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz proje başlığını listeden seçiniz.