Proje

İzlanda Doğa Bilgisi Enstitüsü

Tarih: Nisan 2011
Ana Sayfa

Fotoğraflar: Vigfus Birgisson and ARKÍS

Projenin Yeri: Gardabaer, İzlanda

İşveren: Natturufraedihus

Yapım Bitiş Tarihi: Ekim 2010

Arsa Alanı:
5.199 m2
Brüt Taban Alanı: 3.515 m2

Proje Tipi:
Ofisler, labaratuvarlar ve örnek koleksiyonlar

Tasarım Ekibi: ARKÍS Architects
Bjorn Gudbrandsson
Egill Gudmundsson

Enstitü

Doğa Bilgisi Enstitüsü çeşitli araştırma ve izleme yürüten bir kamu kurumu olarak faaliyet gösteriyor. Araştırmalar özellikle botanik, ekoloji, taksonomi jeoloji ve zooloji üzerine odaklanmış durumda. Doğa Bilgisi Enstitüsü''nün yeni binasında 50 bilim adamı ve diğer çalışanlar için araştırma tesisleri ve ofisler bulunuyor. Ayrıca, bina enstitünün örnek koleksiyon ve bilimsel kütüphanesine de ev sahipliği yapıyor.

Urridaholt Master Planı
Urridaholt gelişimi amacıyla hazırlanan master plan için sayısız uluslararası tanımlama yapıldı, ödüllere layık görüldü.

Urridaholt master planı, karma kullanımlı bir geliştirme ve sürdürülebilir kalkınma konusunda çevre ve toplum için çeşitlilik ve saygıyı vurgulayan bir proje.

Projede açık rekreasyon alanlarına ve yaya yollarına iyi bir erişim sağlanıyor. Sokaklar güvenliği destekleyecek ve rahat bir trafik hızlandıracak şekilde tasarlandı. Ayrıca yakınlarda yer alan Urridaholtsvatn Gölü''nün ekolojisini koruyan özel drenaj sistemleri tasarlandı.
İzlanda Doğa Bilgisi Enstitüsü
İzlanda Doğa Bilgisi Enstitüsü
Proje Arşivi
Dönem içinde yayınlanan projelerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz proje başlığını listeden seçiniz.