Yayın Tanıtımı

2006 Yılı Yayın Tanıtımları

Toplam 50 yayın tanıtımı 3 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. tanıtımdan 40. tanıtıma kadar olanlar gösterilmektedir.
Real Dutch Design 0607Real Dutch Design 0607Real Dutch Design 0607 Hollanda Tasarım sektörü alanındaki çalışmaları kapsamlı bir şekilde ele alan 2 ciltlik bir kitap seti.
Fener Balat AyvansarayFener Balat AyvansarayAhmet Faik Özbilge, İstanbul’un ilk yaşam merkezi olan Fener, Balat ve Ayvansaray’ın kitabını yazdı.
 ...dontstopdontstopdontstop ...dontstopdontstopdontstopSanatın -beklenildiği üzere- çağdaş sanat müzelerini doldurması ne anlama gelir? Sanat, mekanları doldurmaktan çok zorunluluk ve gereksinimlerden doğuşu ile varolmalıdır.
LightWorld Aydınlatma Endüstrisi DergisiLightWorld Aydınlatma Endüstrisi DergisiAydınlatma sektörünün farklı alanlarını bir araya getirmeyi amaçlayan LightWorld Dergisi Haziran ayı itibariyle yayın hayatına başladı.
Gecekondu ve Kentsel YenilemeGecekondu ve Kentsel YenilemeErdoğan Bayraktar (İnş. Yük. Müh.), "gecekondu gerçeğini" ele aldığı bu kitapta; konut ve kentleşmeye dair sorunların bir bütün olarak ele alınıp, bütüncül politikalarla çözülmesi gerektiğinin altını çiziyor.
Architectural Guide to IstanbulArchitectural Guide to IstanbulTMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, yaklaşık 950 yapıt hakkında bilgi içeren ve bugüne kadar benzeri yayımlanmamış kapsamlı bir İstanbul mimarlık rehberi hazırladı. İngilizce basılan rehberin bu yıl içinde Türkçe olarak da yayımlanması ve ileride başka dillere çevrilmesi planlanıyor.
İslam''da Şehir ve Mimariİslam''da Şehir ve MimariŞehir ve mimari üzerine derinlikli düşünceleriyle tanınan Turgut Cansever''in İslam mimarisi ve şehirciliği konusundaki görüşleri, ilk defa derli toplu bir şekilde bu kitapla okuyucunun karşısına çıkıyor.
Cumhuriyet''in Işığında: Othmar Pferschy FotoğraflarıCumhuriyet''in Işığında: Othmar Pferschy FotoğraflarıBelge fotoğrafının Cumhuriyet dönemindeki en ve ilk önemli temsilcilerinden Othmar Pferschy, ülkemizi dolaşarak binlerce fotoğraf çekti...
Carlo Mollino: Architecture as Autobiography, Revised and Expanded EditionCarlo Mollino: Architecture as Autobiography, Revised and Expanded EditionCarlo Mollino’nun (1905 – 1973) sürrealizmi ve futurizmi özümseyen mimari tasarımları, mobilya ve iç dekorasyon öğeleri, doğrudan O’nu tarif eder. Mollino’nun özgün çalışmalarında; Gaudi’den Mendelsohn’a, Aalto’dan Le Corbusier’e kadar...
VapuristanbulVapuristanbulKaptanından çarkçıbaşıcısına, çaycısından çımacısına, iskelesinden güvertesine, renk renk yolcuları, çalışanları ile pek çok hikayeye konu olmuş İstanbul Vapurları...
Stadien Und Arenen / Stadia And ArenasStadien Und Arenen / Stadia And Arenas"Stadia And Arenas" spor komplekslerine ilişkin planlar ve tamamı renkli resimlerle donatılmış bir kitap. Son yapılan ve hala yapım aşamasında olan bütün spor yapılarına ait bilgileri içinde barındırıyor. Aynı zamanda strüktürün bu güçlü ve sarsılmaz konusuna dair yeni bakış açıları sunuyor...
Mea Architectura Mea CulpaMea Architectura Mea Culpa"Mea Architectura Mea Culpa" Latince bir deyim. Bu deyimin Türkçe karşılığı şöyle: "Benim Mimarlığım Benim Suçum"
Mimari Metaller Özellikleri, Bozulma Nedenleri, Koruma ve Restorasyon TeknikleriMimari Metaller Özellikleri, Bozulma Nedenleri, Koruma ve Restorasyon TeknikleriYarı – metal ve metal, dünyada 97 eleman bulunmaktadır. Etrafımızı çevreleyen ortamda, günlük yaşantımızda ise hergün yaklaşık 8 – 10 metal ile karşılaşırız. Bir yapıda yapısal ve dekoratif olarak kullanılan metalleri...
Hollywood at Home (Architectural Digest)Hollywood at Home (Architectural Digest)Hollywood at Home; 1930’lardam beri Hollywood filmlerinin ünlü oyuncularının ve yönetmenlerinin evlerini içeren Architectural Digest’in resimlendirdiği en popüler makaleleri kapsıyor.
Şehir Sosyolojisinin ve İnsan Ekolojisinin Teorik TemelleriŞehir Sosyolojisinin ve İnsan Ekolojisinin Teorik TemelleriÇevre kirliliği, trafik yoğunluğu, konut yetersizliği, gecekondulaşma, işsizlik, sosyal hizmetlerin halka ulaştırılması konusunda karşılaşılan güçlükler ve yetersizlikler, bugün şehirlerin veya büyük şehirlerin karşı karşıya bulunduğu hemen görülebilir problemlerdir.
Ten Shades of Green: Architecture and the Natural WorldTen Shades of Green: Architecture and the Natural WorldKitaba konu olan bu “On yapı”, modern mimarlığı tekrar canlandırmak için gerekli olan çevresel sorumluluğun bildirisi niteliğindedir.
Mimar SinanMimar SinanGoethe, pratik sanat veya estetik bir teknik olarak mimarlığı dondurulmuş müziğe benzetir. Kitabın metnine kendinizi kaptırmadan önce, iki kapak arasına itina ile yerleştirilmiş fotoğraf karelerinin içine dalarak bir gezinti yaptıysanız...
On Site: New Architecture in SpainOn Site: New Architecture in SpainTanıtımını yaptığımız bu yayın ve sergi; İspanya, özellikle de Bilbao gibi yeni tasarım ürünlerinin merkezi olarak bilinen bir ülkenin en dikkat çeken 36 güncel mimarlık projelerini içerir.
Bellek ve Ölçek Modern Türk Heykelinin 15 SanatçısıBellek ve Ölçek Modern Türk Heykelinin 15 SanatçısıBellek ve Ölçek, modern Türk heykel sanatının gelişim çizgisine tarihsel bir perspektiften bakmaya ve bir durum tespiti oluşturmaya çalışıyor. Heykeli kütle-mekân-form sanatı olarak gören üretimin ardındaki dünyaya ve kavramsallığa açılmak istiyor.
Şehir ve KonutŞehir ve Konutİnsanca Yaşamak İçin Şehir ve Konut adıyla yayımlamakta olduğumuz bu kitap, "Atina Anlaşması" denen şehircilik esasları ile aile ve konut konusunda Fransız mimarların ve konut yapımcıların görüşlerini bir araya getiren...
Toplam 50 yayın tanıtımı 3 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. tanıtımdan 40. tanıtıma kadar olanlar gösterilmektedir.
Yayın Tanıtımı Arşivi
Yayınevlerinin listesi aşağıdadır. Yayınlarına ulaşmak istediğiniz yayınevini listeden seçiniz.