Yayın Tanıtımı

2006 Yılı Yayın Tanıtımları

Toplam 50 yayın tanıtımı 3 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. tanıtımdan 50. tanıtıma kadar olanlar gösterilmektedir.
Mimarlık Dizin 1 - 325 (1963 - 2005)Mimarlık Dizin 1 - 325 (1963 - 2005)Mimarlar Odası Genel Merkezi 1963 yılından bugüne, 40 yılı aşan bir süredir, MİMARLIK dergisini yayımlamaktadır. Mimarlar Odası kuruluşundan önce ilk olarak Mimarlar Birliği tarafından 1941-1953 yılları arasında çıkarılmaya başlanan...
İstanbul''da Soylulaştırma: Eski Kentin Yeni Sakinleriİstanbul''da Soylulaştırma: Eski Kentin Yeni SakinleriIFEA (İstanbul Fransız Araştırmaları Enstitüsü) tarafından 2003 yılında 20-21 Mayıs tarihleri arasında Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen “Tarihi Ve Merkezi Semtlerin Dönüşümleri: Gentrification...
Çevre EstetiğiÇevre Estetiği1960''lardan bu yana, özellikle ekolojik kaygılar nedeni ile çevre konusu giderek her bilimsel ve politik alanın söyleminde yer almaya başladı. Çevre Estetiği kitabı çevre konusunu insanın temel algı ve anlamlandırma pratikleri açısından ele alarak, estetiği güzel ve beğeni konuları ötesinde ele alıyor.
Mümtaz Yener : RetrospektifMümtaz Yener : RetrospektifMümtaz Yener''in uzun sanat yaşamı içinde, toplumsal konular hep resimlerinin ana teması oldu. Ayrıntıcı üslubu ile usta işi figüratif yapıtlarında hep kalabalıkları işledi. Karıncaların yaşamındaki toplumsallık da sanatçıyı, bu yaratıkları resmettiği bir metafora yöneltti.
Building Sci-Fi MoviescapesBuilding Sci-Fi MoviescapesBuilding Sci-Fi Moviescapes” 1960’lardan günümüze mekan özellikleriyle öne çıkan bilim-kurgu filmlerindeki önemli sahnelerin, hangi düşünce ve tekniklerle üretildiğine dair detaylı bir inceleme.
TEAM 10: In Search of a Utopia of the PresentTEAM 10: In Search of a Utopia of the PresentGeçmişe ait arşiv niteliğindeki malzemeyi bugün yani “şimdiki zaman” içinde eleştirel bir bakış ile inceleyerek; geçmişe ait ya da “şimdi”ye dokunabilecek öznenin “şimki”ki zaman dilimi içinde anlamlandırılmasını istememiz, aslında “şimdi”nin değil “geleceğin” arkeolojisini yapmak isteyişimizden kaynaklanır.
İstanbul''un Bizans Anıtlarıİstanbul''un Bizans AnıtlarıBu, eski Byzantion ve Yunanlılarca Konstantinopolis olarak bilenen İstanbul şehrindeki Bizans anıtlarının hikayesidir. Bizans İmparatorluğui 4. yüzyıldan 6. yüzyıla kadar süren erken devrinde aslında Roma İmparatorluğu ile aynıydı ve Konstantinopolis bin yıldan fazla onun başkenti oldu.
DOXADOXANorgunk Yayıncılık tarafından yayına hazırlanan mekân, tasarım, eleştiri dergisi Doxa’nın ilk sayısı çıktı. Levent Şentürk’ün yayına hazırladığı, grafik tasarımını Sevtap Yakın Yavuz’un gerçekleştirdiği Doxa yılda üç kez okur karşısına çıkacak.
Mimar Sinan: Sinan the Architect and His Works (Geliştirilmiş 2. Baskı)Mimar Sinan: Sinan the Architect and His Works (Geliştirilmiş 2. Baskı)Reha Günay''ın, Sinan yapılarının en önemlilerini temel özellikleriyle ve kendi görüntülediği fotoğraflarla tanıttığı kitapların Türkçe baskısı "Mimar Sinan", İngilizce baskısı ise "Sinan the Architect and His Works" adını taşıyor.
Against the Wall: Israel’s Barrier to PeaceAgainst the Wall: Israel’s Barrier to Peaceİsrail hükümeti tarafından "güvenlik bariyeri", Filistinliler tarafındansa "ayrımcılık duvarı" olarak adlandırılan ve Batı Şeria''da inşası hala süren Filistin Duvarı, ilk zeytin ağacı duvarın yolunu açmak için kesildiği günden bu yana şiddetli bir tartışmanın konusu oldu.
Toplam 50 yayın tanıtımı 3 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. tanıtımdan 50. tanıtıma kadar olanlar gösterilmektedir.
Yayın Tanıtımı Arşivi
Yayınevlerinin listesi aşağıdadır. Yayınlarına ulaşmak istediğiniz yayınevini listeden seçiniz.