Yayın Tanıtımı

2008 Yılı Yayın Tanıtımları

Toplam 50 yayın tanıtımı 3 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. tanıtımdan 50. tanıtıma kadar olanlar gösterilmektedir.
Bir Bienal Bir BilançoBir Bienal Bir Bilanço10. Uluslararası İstanbul Bienali''ni kuramsal açılardan irdeleyen kitap, bu düzlemin olgu bilgisi ekseninde bundan sonraki bienallere ve benzer başka sergilere de ışık tutacak açılımlara işaret eden bu kapsam ve boyutta hazırlanmış ilk çalışma.
Architecture Now! 5Architecture Now! 5Mimarlık, 21. yüzyılın başından beri yıldırım hızında bir değişim ve evrim geçiriyor. Ekoloji, politika ve sanat gibi kendine mal edilmiş, sıkıntılı, uzun uzadıya düşünülen, hazmedilmiş, tasarlanan, bükülen mimari kavramlar zamanımızda gerçek nesnelere dönüştüler.
AIRchitecture: Havaalanı Terminal BinalarıAIRchitecture: Havaalanı Terminal BinalarıHavaalanları Daire Başkanı M. Cemil Acar tarafından hazırlanan kitap, günümüzde yüz milyarlarca dolarlık iş hacmine ulaşmış olan havaalanlarına odaklanıyor.
Concrete CreationsConcrete CreationsConcrete Creations, yüzyıllardır varlığını sürdüren yapı elemanı betonun sahip olduğu, sınırsız uygulama alanı potansiyelini, çağdaş bina örnekleriyle ortaya koyuyor.
Dalaman HavalimanıDalaman HavalimanıDalaman Havalimanı başlıklı kitapta, 1999 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından açılan mimari yarışmada birincilik ödülünü kazanan Emre Arolat ve Bünyamin Derman?ın projesinin hayata geçirilme öyküsü anlatılıyor.
Green Roof - A Case StudyGreen Roof - A Case StudyYeşil çatılar, daha verimli ve çevreye duyarlı binalarla ilgilenen çevreciler, politikacılar ve mimarlar için büyük bir yeşil umut oldu.
Türk Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku Açısından Mimari Eserler ve İlgili Yargı KararlarıTürk Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku Açısından Mimari Eserler ve İlgili Yargı KararlarıTürk Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku açısından mimari eserler ve ilgili yargı kararları Prof.Dr. Gürsel Öngören ve avukat Filiz Ceritoğlu tarafından kitap haline getirildi. Öngören Yayınları?ndan çıkan eser yapı sahipleri ya da müteahhitler ile mimarlar arasındaki haklar ve yetkiler sorununu çözmeye yönelik olarak hazırlanan ilk kitap olma özelliğini taşıyor.
Vertical GardensVertical GardensDüşey bahçeler, kasvetli avlulara, gri bir sokağa ya da soğuk bir modern binaya canlılık ve yeşillik getirmenin heyecan verici bir yolu. Vertical Gardens, ortaya çıkan bu yeni trendin önemli örneklerini bir araya toplayan ilk kitap.
Arkitera Mimarlık Almanağı 2007Arkitera Mimarlık Almanağı 2007“...Son bir buçuk yılım seyahatlerle geçti. Çizdiğim rotayı uzun uzun anlatmayacağım ancak geçtiğimiz baharda tekrar ayrılmak üzere Türkiye’ye bir süreliğine geri dönmüştüm. Tam bu esnada, “almanak” kelimesi beni heyecanlandıran bir biçimde tekrar karşıma çıktı: İki sene editörü olarak çalıştığım, ABD’de geçen zamanımdaysa uzak yakın demeden çeşitli işlerde çalışmaya devam ettiğim Arkitera Mimarlık Merkezi, bu kez, yayınlanması tasarlanan ‘2007 Mimarlık Almanak’ı için bana editörlük teklif ediyordu."
Bir Rönesans Adamı Bir Rönesans Adamı "Doğan Kuban Kitabı"Doğan Kuban''ın mimarlıktan tarihe, sanattan şiire birçok alana duyulan ilgi, merak ve heyecanla geçen yaşamını Müjgan Yıldırım''a anlattığı, bir yıl boyunca süren söyleşinin aktarıldığı kitapta, Kuban''ın 1926''da Fransa''da başlayan hayat hikayesinin beraberinde, "Mimarlık Öğretimi ve YÖK", "Mimarlık, Kent ve İstanbul" gibi pek çok farklı konuya değiniliyor.
Toplam 50 yayın tanıtımı 3 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. tanıtımdan 50. tanıtıma kadar olanlar gösterilmektedir.
Yayın Tanıtımı Arşivi
Yayınevlerinin listesi aşağıdadır. Yayınlarına ulaşmak istediğiniz yayınevini listeden seçiniz.