reklam


Eğitimler

Kaçırmayın  Yeni

İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Konut ve Deprem Yüksek Lisans Programı
2004-2005 Güz Dönemi, İTÜ - İstanbul

İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü'nce yürütülen Konut ve Deprem Programı, üç dönemlik bir Tezsiz Yüksek Lisans Gündüz Programıdır. Kontenjan 15 kişidir. Program, İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü ve Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü tarafından ve İTÜ Konut Araştırma ve Eğitim Merkezi'nin desteğiyle sürdürülmektedir.

Konut ve Deprem Tezsiz Yüksek Lisans Programı 2001-2002 Öğretim yılında eğitim vermeye başlamıştır. İlk mezunlarını 2002-2003 Öğretim Yılı güz yarıyılı sonunda vermiştir. Program interdisipliner yapısıyla, farklı altyapılardan yetişmiş öğrencilerin deprem ve konuta yönelik çalışmalar yapmasını desteklemektedir. Özel sektör ve kamu kuruluşlarından konuya ilişkin profesyonellerin katılımı ile uygulama yönlerine ilişkin bilgilendirmenin arttırılması sağlanmaktadır.

Konut ve Deprem, 1. Öğretim (Gündüz) programıdır ve programa kayıt için normal öğrenci harcı yatırılmaktadır.Tezli ve tezsiz yüksek lisans diplomaları arasında fark bulunmamakta, tezsiz yüksek lisans diplomalarında tezsiz ibaresi yer almamakta ve Konut ve Deprem Tezsiz yüksek lisans mezunları doktora programlarına kayıt yaptırabilmektedirler.Yüksek Lisans öğrencileri, farklı enstitülere bağlı olmak şartıyla, aynı anda birden fazla yüksek lisans programını paralel olarak yürütebilmektedirler.

2004-2005 Öğretim yılı için programla ilgili detaylı bilgiye www.sbe.itu.edu.tr/konutdeprem  ulaşılabilir. Yeni dönem ön kayıtları 24 Mayıs- 31 Mayıs tarihleri arasında İTÜ Maslak Kampüsü'nde Öğrenci İşleri Otomasyon Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

(detaylı bilgi için: http://www.sis.itu.edu.tr )
Konut ve Deprem Tezsiz Yüksek Lisans Programı ile ilgili daha detaylı bilgi için;

Araş.Gör. Evren Uzer
Tel : 0 212 293 13 00/28 06
e-mail: [email protected]

Yarışma

AMV Genç Mimar Ödülü 2004


Son başvuru tarihi:
30.07.2004

Copyright © 2000-2002 Arkitera Bilgi Hizmetleri [email protected]

Reklam vermek için - Danışmanlarımız - Editörlerimiz