reklam


Eğitimler

Kaçırmayın  Yeni

Yıllıklar ve Haritalarla 1910-1922 Döneminde Galata-Pera'da Toplumsal Dönüşüm
07 Temmuz  2004, Osmanlı Bankası Müzesi, İstanbul 

Galata-Pera kesiminin meslek, statü, etnik ve işkolu profillerindeki değişimi ve İstanbul'un merkezi iş alanındaki işyeri coğrafyalarını, sokak düzeyinde özgün haritalar eşliğinde ele alacak atölye çalışması, Osmanlı Bankası Müzesi'nde gerçekleştiriliyor. ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Murat Güvenç'in katılacağı "Yıllıklar ve Haritalar: 1910-1922 Döneminde Galata-Pera Kesiminde ve İstanbul Merkezinde Toplumsal Dönüşüm" başlıklı çalışma, 7 Temmuz 2004 Çarşamba günü 17:00'de yapılacak.

Güvenç atölye çalışmasında, mekansal profil farklılaşmasını, işyeri-konut etkileşiminin değişen yapısını, modernizasyon sürecinin toplumsal ve mekansal sonuçlarını, genel siyasal bağlam kapsamında yorumlayacak. Güvenç'in yöneticiliğini üstlendiği araştırma, TÜBİTAK tarafından desteklenen "Galata ve Pera'nın Toplumsal Coğrafyasındaki Değişme: 1910-1922 Doğu Yıllıkları Üzerinde Çözülmeler" projesi kapsamında derlenen verilerden oluşuyor. 

Katılımın ücretsiz olduğu atölye çalışmasında sınırlı yerin bulunmasından dolayı rezervasyon yaptırılması gerekiyor.

İletişim:
Tel:
0212 334 22 70
e-posta:
[email protected]

Koruma, restorasyon, sanat tarihi ve arkeoloji sorunlarını, düşüncelerinizi Koruma ve Restorasyon forumuna yazabilirsiniz. 

Arkitera.com/forum

Copyright © 2000-2002 Arkitera Bilgi Hizmetleri [email protected]

Reklam vermek için - Danışmanlarımız - Editörlerimiz