reklam


Eğitimler

Kaçırmayın  Yeni

Konut Seminerleri Dizisi IV
28 Mart 2005, İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla - İstanbul

İTÜ Konut Araştırma ve Eğitim Merkezi (KAEM) Konut Seminerleri Dizisi IV.'sini gerçekleştiriyor. "Commercial Property Markets and Downtown Housing" başlıklı seminere konuşmacı olarak Prof. Robert Beauregard katılacak.

Seminer 28 Mart 2005 Pazartesi günü İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla 127 nolu salonda saat 18:00'da gerçekleşecek.

 

Not: Seminer İngilizce olacaktır

Robert A. Beauregard:
Robert A. Beauregard New York New School'da Milano İşletme ve Kentsel Politika Yüksekokulu'nda profesördür. Bundan önce Pittsburgh Üniversitesi Graduate School of Public and International Affairs ve Rutgers Üniversitesi Kent Planlama ve Politikasi bölümünde  öğretim görevlisi olarak eğitim vermekteydi. Profesor Beauregard, 1975 yılında Cornell Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünde doktorasını tamamlamış ve Rhode Island Tasarım Okulu'nda yüksek mimar unvanını almıştır.

Beauregard planlama teorisi ve ekonomik kalkınma alanı basta olmak üzere kentsel kuram ve kentsel kalkınma üzerine çalışmaktadır. Makalelerinde Amerika Birleşik Devletleri'ndeki büyük endüstri şehirlerinin problemleri ve potansiyelleri konularıyla ilgilenmiştir.

Mutenalaşma, merkezi ticaret bölgelerinin yeniden yapılandırılması, sınır şehirleri, kentsel kuram ve iyileştirme - geliştirme stratejileri konuları üzerine makaleleri basılmıştır. Ekonomik kalkınma ile ilgili çalışması, bağlantı stratejileri , mülteci işçiler, endüstriyel çeşitlilik ve konut kiralama yasaları konularını içermektedir. Son donemde Profesör Beauregard kapsamlı olarak kentsel planlama ve sosyal ve kentsel kuram üzerine çalışmaktadır.

Kitap

Genç Çizgiler 2004
Editör: İdil Erkol
Grafik Tasarım: Aslı Ayhan

Arkitera Mimarlık Merkezi Yayınları

Ücret: 20 milyon TL
(20 YTL).
Dağıtım ve kargo masrafları dahil.

Copyright © 2000-2002 Arkitera Bilgi Hizmetleri [email protected]

Reklam vermek için - Danışmanlarımız - Editörlerimiz