reklam


Eğitimler

Kaçırmayın  Yeni

MekanDOKUma/ SpaceWeaver
06 - 10 Haziran 2005, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul

06 - 10 Haziran 2005 tarihleri arasında YTÜ Bilgisayar Ortamında Mimarlık Lisansüstü Programı, Bilişim Kavramları dersi kapsamında “MekanDOKUma/ SpaceWeaver” isimli bir atölye çalışması gerçekleştirilecek. Dijital tasarım ve üretim tekniklerinin deneneceği bir tasarım araştırma projesi olan atölye çalışması boyunca mimarlık, bilgisayar mühendisliği, sanat ve tasarım gibi farklı alanlardan kişilerin katkılarıyla disiplinler arası bir ortam sağlanacak.

Workshop sürecinde; doğa, endüstriyel malzeme, gıda, çeşitli tüketim nesneleri, ses, hareket gibi kaynaklardan toplanan doku örneklerinin dijital ortamda yeniden oluşturulması, çözümlenmesi, belirli bir algoritmayla türetilmesi, bir yüzey örüntüsü oluşturması ve yazılan bir script ya da küçük program ile otomasyonu denenecek. Sergi boyunca tasarım süreci on-line olarak yayınlanacak. Workshop sonrasında seçilen prototiplerin CAD/CAM teknikleriyle üretilecek.

“Design research/ Tasarım araştırmaları” dijital tasarım ve üretim tekniklerinin gelişimiyle mimarlık pratiğine entegre olmaktadır. Workshop yürütücüleri Nilüfer Kozikoğlu ve Fulya Özsel Akipek, desRES grubu olarak dijital ortamda tasarım araştırmaları yapmaktadır. Spec ismini verdikleri ilk desRES projesinin ardından ikinci tasarım araştırma projesi SPAW kapsamında; standart olmayan, üçboyutlu doku üretimi ve mimari yüzey olarak uygulanması denenecek.

Başvuru için 05 Haziran Pazar gününe kadar [email protected] adresine mail atılması yeterlidir. Kapasite 20 kisi ile sınırlıdır.

Sektörde yoğun olarak kullanılan Autocad ile ilgili tüm konular, sorular, yardım talepleri Autocad forumunda.

Arkitera.com/forum

Copyright © 2000-2002 Arkitera Bilgi Hizmetleri [email protected]

Reklam vermek için - Danışmanlarımız - Editörlerimiz