reklam


Geziler

Kaçırmayın  Yeni

Doğu Anadolu
15 - 24 Temmuz 2005, Doğu Anadolu

 

Fotografevi'nin düzenlediği Sarı Otobüs Yolculukları'ndan Doğu Anadolu gezisi Temmuz'da gerçekleşiyor.

 

9 gün sürecek bu Doğu Anadolu yolculuğunda konaklama çadır kamp, sarı otobüs ranzaları ve otellerde yapılacak. Gezi boyunca Serbest Gazeteci, Yazar, Fotografçı Özcan Yurdalan grup liderliği ve rehberliğini yapacak.

 

Program:

 

Yola çıkış: 15 Temmuz Cuma
19:00 Harbiye Açık hava Tiyatrosu önü
İstanbul Çıkış

1. gün: 16 Temmuz Cumartesi
Amasra'ya varıyor, Kızılırmak kıyısından eski kenti dolaşıyoruz. Ladik üstünden Baybora Gölü'ne geçiyor, çamlar altında mutfağımızı açıyor, kamp kuruyoruz. İsteyenler Sarı Otobüs'ün ranzalarında geceliyor.

2. gün: 17 Temmuz Pazar
Erzurum. Doğunun bu tarihi kentini Çifteminareleri çarşıları ve geleneksel çayhaneleriyle gördükten sonra Doğu Beyazıt'a geçiyoruz. İshakpaşa Sarayı'nın yaslandığı yamaca kurduğumuz kamp Ahmede Hani'nin türbesini ve ovayı görüyor.

3. gün: 18 Temmuz Pazartesi
Tendürek Dağları'nın ilginç coğrafi oluşumunu seyrederek ve fotoğraflayarak Van Gölü'ne doğru yol alıyoruz. İlk durağımız Muradiye şelalesi. Erciş, Adilcevaz, Ahlat'ta tarihten kalan izleri görüyor ve Nemrut Krater Göllerine ulaşıyoruz. Kamp yerimiz, Van Gölü ile Nemrut göllerini kuşbakışı gören konumda.

4. gün: 19 Temmuz Salı
Tatvan, Van Gölü'nün batı kıyısında küçük bir yerleşim. Gölün güney kıyısını izleyerek Gevaş'a varıyoruz, kasabayı gördükten sonra tekneyle Ahtamar Adası'na geçiyoruz. Kampımız Van Gölü kıyısında yıldızların altında.

5. gün: 20 Temmuz Çarşamba
Gevaş'tan Edremit'e geçiyor ve Van'a giriyoruz. Gün batımı Van Kalesinden. Geceyi Van'da otelde geçiriyoruz.

6. gün: 21 Temmuz Perşembe
Kahvaltı Van'ın ünlü kahvaltıcılarında. Gürpınar ve Urartu kalesi'nden sonra güneye yöneliyor,Hoşap Kalesi üstünden Hakkari'ye varıyoruz. Zap Suyu kıyısında, Sümbül Dağı'nın eteklerindeyiz. Konaklama otelde.

7. gün: 22 Temmuz Cuma
Sabah erkenden, kısa bir trekking yapmak üzere Berçelan Yaylası'na ya da Cilo'ya doğru hareket ediyoruz. Öğleden sonra . Hasankeyf'e varıyoruz. Hasankeyf'te güneşi batırıyor ve gece Dicle kıyısında, mağara'da konaklıyoruz.

8. gün: 23 Temmuz Cumartesi
Batmandan geçerek Diyarbakır'a giriyor, güneşi Harput'ta batırıyoruz. Sarı Otobüs Gece İstanbul'a doğru hareket ediyor..

9. gün: 24 Temmuz Pazar
İstanbul'a varış.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Objektifinizden yansıyanlar Fotoğraf forumunda...

Arkitera.com/forum

Copyright © 2000-2002 Arkitera Bilgi Hizmetleri [email protected]

Reklam vermek için - Danışmanlarımız - Editörlerimiz