reklam


Sergiler

Kaçırmayın  Yeni

İki Alman Mimarlığı 1949 - 1989
15 Haziran - 10 Temmuz 2005, İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, İstanbul

15 Haziran Çarşamba günü açılış yapılacak olan 22. Dünya Mimarlık Kongresi UIA 2005 İstanbul kapsamındaki "İki Alman Mimarlığı 1949 - 1989" Sergisi  10 Temmuz 2005 tarihine kadar İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Binası Habitat Salonu'nda gezilebilecek.

15 Haziran Çarşamba günü saat 19:00'da yapılacak olan açılışta serginin küratörü Prof. Hartmut Frank'ın katılacağı bir konferans gerçekleştirilecek.

 

Almanya Federal Cumhuriyeti ve Demokratik Almanya Cumhuriyeti’nin kuruluşlarının üzerinden 50, tekrar birleşmenin üzerinden ise 10 yıldan fazla bir zaman geçti ve ilk defa şimdi bu sergide her iki ülkedeki mimari gelişim bir bütün olarak yeniden gözden geçiriliyor.

Böyle bir ortak sunum, alışılageldiği gibi, çıkış noktası olarak politik ve ekonomik şartlardaki farklılıkların ele alınmayip, birkaç istisna dışında, aynı dönemde duvarın her iki tarafında ve komşu Avrupa ülkelerinde mimaride yaşanan tartışmalar ve fikir ayrılıklarının ortaya konmasıyla mümkün olacaktır. Başka konuların yanısıra konut, anıt, kent yenilenmesi, gelenek ve yenilik arasındaki ilişki gibi on konu ve yeni inşaat teknolojilerinin tasarıma olan etkisi ile ilgili sorular binalar ve projeler örneğinde tartışılacaktır.

Açılış Programı
15 Haziran Açılış Programı
19:00 Küratör Prof. Hartmut Frank'in konferansı, Taşkışla 109 No'lu salon
20:00 Açılış ve Resepsiyon, Taşkışla Avlusu & Habitat Salonu


Sergide yer alan projeler


Sergide yer alan projeler


Sergide yer alan projeler


Sergide yer alan projeler


Sergide yer alan projeler


Sergide yer alan projeler

Mimarlık ve tasarım dünyası ile ilgili genel tartışma konuları Mimarlık forumunda

Arkitera.com/forum

Copyright © 2000-2002 Arkitera Bilgi Hizmetleri [email protected]

Reklam vermek için - Danışmanlarımız - Editörlerimiz