reklam


Toplantılar

Kaçırmayın  Yeni

2. Uluslararası İstanbul Mimarlık Festivali
26 Eylül - 9 Ekim 2005, Tepebaşı Tüyap Fuar Alanı, İstanbul

Türkiye’nin mimarlık alanındaki en büyük etkinliğinin bu seneki küratörleri İhsan Bilgin ve Nevzat Sayın. Küratörlerin deyişi ile festivalde “Suyla asfaltın mekân üzerinde bıraktığı izler sürülecek...”. İstanbul Mimarlık Festivali’nde çağdaş metropollerin çelişkili, canlı ve gerilimli yapısını hatırlatan “Su ve Asfalt” temasına mimarlık gözlüğü ile bakılacak, yeniden yorumlanacak, öneriler ve çağrışımlar geliştirilecek.

Bu sene ikincisi gerçekleştirilecek Uluslararası İstanbul Mimarlık Festivali “Su ve Asfalt” teması altında 26 Eylül - 9 Ekin 2005 tarihleri arasında gerçekleşecek. Türkiye’nin mimarlık alanındaki en büyük etkinliğinin bu seneki küratörleri İhsan Bilgin ve Nevzat Sayın. Küratörlerin deyişi ile festivalde “Suyla asfaltın mekân üzerinde bıraktığı izler sürülecek...”. İstanbul Mimarlık Festivali’nde çağdaş metropollerin çelişkili, canlı ve gerilimli yapısını hatırlatan “Su ve Asfalt” temasına mimarlık gözlüğü ile bakılacak, yeniden yorumlanacak, öneriler ve çağrışımlar geliştirilecek.

Tema: Su ve Asfalt
Uluslararası İstanbul Mimarlık Festivali coğrafi ve kültürel konum açısından dünyada çok önemli bir yerde duran İstanbul'da, çağdaş mimarlık kültürünün zenginleşmesi amacıyla her yıl düzenleniyor.

İlk defa 2004 yılının Ekim ayında düzenlenen festival, mimarlığın hem fiziksel çevremizin niteliği ile olan ilgisini hem de kültürel bir eylem olarak bulunduğu farklı konumu vurguluyor. Organizasyonu Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından yapılan etkinlik her yıl farklı küratörler ve tema ile gerçekleştiriliyor... 4-9 Ekim 2004 tarihlerinde Darphane'de, Aykut Köksal’ın küratörlüğünde gerçekleşen ilk festivali "Hafif Ama Ağır" başlığıyla mimarlıkta genç olma durumuna odaklanmıştı. Uluslararası İstanbul Mimarlık Festivali’nin bu seneki teması ise “Su ve Asfalt” olarak belirlendi. Türkiye’nin mimarlık alanındaki en büyük etkinliğinin bu seneki küratörleri İhsan Bilgin ve Nevzat Sayın. Küratörlerin deyişi ile festivalde “Suyla asfaltın mekân üzerinde bıraktığı izler sürülecek...”. İstanbul Mimarlık Festivali’nde çağdaş metropollerin çelişkili, canlı ve gerilimli yapısını hatırlatan “Su ve Asfalt” temasına mimarlık gözlüğü ile bakılacak, yeniden yorumlanacak, öneriler ve çağrışımlar geliştirilecek.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etkinlik ile ilgili gelişmeler güncellenecektir.

Kentin fiziksel çevresi, sorunları ve kentli olmak üzerine görüşlerinizi Kent başlığı  altında tartışıyoruz.

Arkitera.com/forum

Copyright © 2000-2002 Arkitera Bilgi Hizmetleri [email protected]

Reklam vermek için - Danışmanlarımız - Editörlerimiz