Yarışmalar

Türk Doğal Taşları Tasarım Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 24 Haziran 2009
İletişim
Adres: Erdem Sk. Sabuncuoğlu Sit. B-Blok D:11 Altunizade, İstanbul

Telefon: 0216 474 67 00
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.turkishstones.org/d...
İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), mobilya, dekorasyon ve iç mimari alanında gelecekteki yeni ufukların geliştirilmesine katkıda bulunmak, Türkiye doğal taş ve mermer endüstrisinin tasarım kalitesini ve çağdaş Türkiye tasarımını simgeleyen ürün kimliğini desteklemek, geleceğin tasarımcı adaylarının sektörle buluşmasını sağlamak ve bu alandaki başarılı tasarımları ödüllendirmek ve üniversitelerde yetişen başarılı öğrencilere istihdam ve öğrenim desteği sağlamak amaçlarıyla I. Tasarım Yarışması''nı düzenliyor.

Yarışmanın Konusu
Tasarım Yarışması''nın konusu, "mobilya, dekorasyon ve iç mimaride mermer ve doğal taş kullanımı"dır. Günlük yaşamda kullanılabilecek, üretilebilir ve özgün tasarım olması ana şartıyla, yaşam tarzlarına ve koşullarına uygunluk v.b. ilkeler doğrultusunda, yeni tasarım ve yeni ürünlerin ortaya konmasıdır.

Katılım Koşulları
Yarışmaya, üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık, Mimarlık ve Çevre Tasarımı, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile ilgili meslek yüksek okullarından ön lisans öğrencileri katılabilirler. Katılımcıların yarışma başvuru tarihinde yukarıda adı geçen bölümlerde öğrenci olduklarını belgelemeleri gerekmektedir. Tasarım yarışmasına grup olarak katılmak isteyenlerin bütün koşulları her bir grup üyesi için yerine getirmesi ve şartnameyi her birinin imzalaması gerekmektedir.

Teslim Koşulları
Yarışmacılar tasarım zarflarını, teslim günü olan 24 Haziran 2009, saat 17:00''ye kadar yarışma sekreterlik adresine posta - kurye - kargo ile ulaştıracaktır. Gönderi tarihinin, teslim günü olan 24 Haziran 2009''u aşmayacak şekilde programlanması yarışma katılımcısının sorumluluğundadır. Gönderi tercihi yüzünden oluşabilecek gecikmelerden dolayı yarışma organizasyonu sorumlu tutulamaz.

Ödüller
Birincilik Ödülü:
4.000 TL
İkincilik Ödülü: 3.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 2.000 TL
Dördüncülük Ödülü: 1.500 TL
10 kişiye Jüri Özel Ödülü: 1.000 TL

Ödüllerin Açıklanması ve Sergi
Değerlendirme sonucunda ödül kazanan yarışmacıların isimleri ödül töreninde açıklanacaktır. Yarışma finali ve ödül töreni Haziran ayı içinde gerçekleştirilecektir. Tasarımlar İMİB tarafından yurtiçi ve yurtdışında çeşitli fuar ve etkinliklerde sergilenecektir. Yarışmaya katılan her yarışmacı, tasarımların sergilenmesine, bu şartname koşulları içinde izin verir.

Yarışma Takvimi
09 Şubat 2009:
Yarışmanın ilanı
24 Haziran 2009: Tasarımların son teslim tarihi
Temmuz 2009:
Jüri değerlendirmesi
Ağustos 2009: Ödül töreni ve kazananların ilanı
Yarışma Şartnamesi
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.