Yarışmalar

4. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarımı Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 11 Aralık 2009
İletişim
Adres: Arkitera Mimarlık Merkezi Cemil Topuzlu Caddesi, İş Bankası Blokları, A Blok Daire 8, 34726, İstanbul
Telefon: 0216 355 07 22
Faks: 0216 386 94 30
Web Sitesi: www.arkitera.net
Yarışma Sonuçları
Fatih Ergün


Yarışma Bilgileri

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2 ayda bir yayınlanan RAF Ürün Dergisi, 2010 Ocak sayısında yer alacak olan tasarımın seçilmesi için mimarlık, güzel sanatlar, tasarım, iletişim fakültelerinde ve ziraat fakültesi peyzaj mimarlığı bölümünde eğitim gören ya da bu fakülteler veya bölümlerden mezun olmuş kişilerin katılımına açık olan bir kapak tasarımı yarışması düzenliyor.

Amaç

Genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi için RAF Ürün Dergisi''nin yaygın dağıtım kapasitesinden yararlanmasını sağlamak.

Konu

RAF Ürün Dergisi Ocak 2010 sayısının kapağında yer almak üzere yapılacak olan tasarım için herhangi bir konu sınırlaması yoktur, ancak genel ahlaka aykırı, pornografik içerikli veya herhangi bir siyasi veya dini görüşle bağdaştırılabilecek tasarımlar değerlendirilmeye alınmazlar. Jürinin değerlendirmesine alınacak tasarımların ön seçiminde Arkitera Mimarlık Merkezi Editörleri yetkili ve sorumludur.

Katılma Koşulları
1.Yarışma, mimarlık, güzel sanatlar, tasarım, iletişim fakültelerinde ve ziraat fakültesi peyzaj mimarlığı bölümünde eğitim gören ya da bu fakülteler veya bölümlerden mezun olmuş kişilerin katılımına açıktır. Kazananın ilan edilmesinden önce, kazanan tasarımın sahibinden bu pozisyonunu belgelemesi istenecektir.
2.Tasarımların ekteki teknik şartlara uyması gerekmektedir.
3.Tasarımlar Arkitera Mimarlık Merkezi''ne kargoyla veya raf[at]arkitera[dot]com e-mail adresi üzerinden iletilmelidir. E-mail ile yollanacak tasarımların dosya boyutunun 4MB''dan büyük olmaması gerekmektedir.
4.Tasarımlar Arkitera Mimarlık Merkezi''ne en geç 11 Aralık 2009 tarihinde saat 17:00''a kadar ulaşmış olmalıdır.
5.Yarışmaya 35 yaşından büyük olanlar katılamaz.

Jüri
2009 RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarımı Yarışması için jüri 2009 yılının kapaklarını tasarlayan tasarımcılardan oluşmaktadır. Jüri değerlendirmeye alınan tasarımları internet üzerinden yapacağı değerlendirme ile oylayacak, en çok oy alan tasarım 2010 Ocak sayısının kapağı olarak kullanılacaktır.

1.Fatih Cin
2.Özgür Bingöl
3.Superpool
4.Hakan Tüzün Şengün
5.Deniz Dokgöz
6.PAB

Ödül
Kazanan tasarım RAF Ürün Dergisi''nin 2010 Ocak sayısında yer alacak ve yarışmanın birincisi, Arkitera Eğitim Merkezi''nde 1.000 YTL değerinde eğitim almaya hak kazanacak. Bununla birlikte, 2011 Ocak sayısının kapak tasarımının seçileceği bir sonraki yarışmada jüri üyelerinden biri olacaktır.

Takvim
İlan Tarihi: 28 Ekim 2009
Teslim Tarihi: 11 Aralık 2009
Son Başvuru Tarihi: 11 Aralık 2009
Kazananların Duyurulması: 31 Aralık 2009

Konuyla İlgili LinklerYarışma Şartnamesi
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.