Yarışmalar

"Projeni Kap Gel" Liselerarası Proje Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 9 Nisan 2010
İletişim
Adres: Cibali Merkez Kampüsü 34230 Cibali İstanbul
Telefon: 0212 533 65 32
Faks: 0212 533 58 53  
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.khas.edu.tr


Kadir Has Üniversitesi, lise öğrencilerinin bilim projelerine destek olup ev sahipliği yapacağı "Projeni Kap Gel" Liselerarası Proje yarışması ile geleceğin özgün ve yeni buluşlarını bugünden hayata geçiriyor.

Fen Bilimleri ve Mühendislik alanında tüm lise öğrencilerinin katılabileceği Projeni Kap Gel yarışmasında, öğrenciler ürün geliştirme ve tasarım becerilerini gün ışığına çıkarıyor. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, okul müdürleri ve rehber öğretmenleri ile iletişime geçerek, en fazla 3 kişiden oluşturacakları takımları ve rehber öğretmenleri eşliğinde projelerini değerlendirme kuruluna hazırlayacakları posterler ile sunacaklar. Sunumlar için gerekli tüm donanım ve yazılım ortamı Kadir Has Üniversitesi tarafından sağlanacak.

Projelerin özgünlük, yaratıcılık, yeni buluşlar, geliştirmeye açıklık, kullanım kolaylığı, yararlılık, farklı ortamlarda çalışabilme, poster ve poster performansı gibi kriterler göz önüne alınarak değerlendirileceği Projeni Kap Gel yarışmasında, öğrenciler Kadir Has Üniversitesi''nin eşsiz kütüphanesi ve laboratuarlarından yararlanabilecek.

Projeni Kap Gel yarışmasında dereceye giren geleceğin dahileri, Kadir Has Üniversitesi tarafından değerli hediyelerle ödüllendirilecek. Yarışmada birinci olan projenin 3 üyesi ve proje danışmanı öğretmenine diz üstü bilgisayar hediye edilecek. Proje özetleri 9 Nisan 2010 tarihine kadar teslim edilebilecek ve ödül töreni 30 Nisan 2010 tarihinde yapılacak.

Her alanda eğitime sağladığı desteğe devam eden Kadir Has Üniversitesi Projeni Kap Gel yarışması ile, geleceğin özgün ve yeni buluşlarını bugünden hayata geçirmek isteyen tüm lise öğrencilerini, yeteneklerini sergilemeleri ve geleceklerine doğru yön verebilmeleri için bu değerli projenin bir parçası olmaya davet ediyor.

Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.