Yarışmalar

Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 6 Aralık 2010
Kimler Katılabilir: İç mimarlık ve mimarlık lisans öğrencileri
İletişim
Web Sitesi: www.koctas.com.tr


Ev geliştirme perakendeciliği sektörünün lideri Koçtaş, geleceğin iç mimar ve mimarlarına Koçtaş ürünlerinin tanıtılması ve bu ürünlerle yaratıcı görsel ve mimari çözümlerin geliştirilmesi amacıyla bir tasarım yarışması düzenliyor. İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen ‘İç Mekan Tasarım Yarışması''nda öğrenciler, Koçtaş''ta satılan ürünlerle kendi hayallerindeki mekanları yaratacaklar. 6 Ekim-6 Aralık 2010 tarihleri arasında başvuruların kabul edileceği yarışmaya sadece iç mimarlık ve mimarlık lisans öğrencileri katılabilecek.

Ev geliştirme perakendeciği sektörünün lider kuruluşu Koçtaş, sektörün geleceği mimarlık bölümü öğrencilerine yönelik ‘İç Mekan Tasarım Yarışması'' organize ediyor. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) işbirliğiyle düzenlenen yarışmada öğrenciler kişisel yeteneklerini konusunda uzman jüri önünde ortaya koyma fırsatı bulacaklar.

Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması''nda öğrencilerin şartnamede yer alan koşullara bağlı kalarak, kendi seçtikleri bir evi Koçtaş ürünleriyle tasarlamaları isteniyor. Projelerde genel olarak aranacak nitelikler arasında; iç mekan tasarımı özgünlüğü, kullanılacak ürünlerin kendi aralarındaki ve mekanla uyumları, uygulanabilir olma özellikleri ve kendine has bir tarzı yansıtıyor olması yer alıyor.

İfade tekniğinin serbest olduğu yarışmada tasarımların; kavramsal anlatımlar (yazılı-grafik sunumlu), kararları yeterince anlatan ölçekte plan, kesit, görünüşler, 3 boyutlu anlatımlar, farklı ölçeklerde detay anlatımları ve Koçtaş ürün listesinin yer alması bekleniyor.

Yarışmanın jüri üyeleri arasında başta asıl mesleği mimarlık olan ünlü müzisyen Yüksek Mimar Erol Evgin olmak üzere; Y. Doç. Dr. Cem Altun (İTÜ), Y. Doç. Dr. Ali Çiçek (Bahçeşehir Üniv.), Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın ( M.Ü.), Mimar Sinan Kafadar (Metex Design Group), Mimar Tayfun Kutlu (Koçtaş) ve Prof. Dr. Hasan Şener ( İTÜ) yer alacak.

Yarışmada kullanılacak ürünler Koçtaş''ın internet sitesinden temin edilebilir. Yarışmada birinci olan tasarımcı 5000 TL ödül almaya hak kazanırken, ikinciye 2500 TL, üçüncüye ise 1250 TL para ödülü verilecek. Ürün bilgilerine www.koctas.com.tr web sitesinden ve Koçtaş mağazalarından da ulaşılabilecek. Yarışmayı kazanan tasarım Aralık ayı boyunca Koçtaş mağazalarında sergilenecek.
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.