Yarışmalar

Kadıköy İskelesi ve Yakın Çevresi Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 4 Şubat 2011
İletişim
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: mimarist.org/
Yarışma SonuçlarıÖdüller

Birincilik Ödülü
Gencay Çubuk (YTÜ)-Ekip başı
Tolga Karakayalı (MSGSÜ)
Tülin Naltekin (MSGSÜ)

İkincilik Ödülü
Sadık Güneş Tanış (İTÜ)-Ekip başı
Bihter Çelik (İTÜ)

Üçüncülük Ödülü
Bengihan Fındık (Haliç Üniversitesi)

6 Adet Eşdeğer Mansiyon (Sergileme Sıra Numarası İle)

1. Hakan Şanlı (YTÜ)-Ekip Başı
Esra Karagümüş (YTÜ)
Nazlı Demirci (YTÜ)
Nida Güngören (YTÜ)

2. Oğuzhan Abdik (MSGSÜ)-Ekip Başı
Emre Akın (MSGSÜ)
Kutay Keskin (MSGSÜ)

3. Ömer Kıvanç Başak (İTÜ)-Ekip Başı
Özgün Gürsürer (İTÜ)

4. Gamze Kahya (İYTE)-Ekip Başı
Endam Özkaya (İYTE)
Betül Ceylan (İYTE)

5. Salih Özarslan (DEÜ)-Ekip Başı
Uğur Kuzey (DEÜ)

6. Deren Uysal (DEÜ)-Ekip Başı
Gkouler Sakir (DEÜ)

Jüri Özel Ödülü:
Alican İnal (İTÜ)-Ekip Başı
İdil Seren Yücel (İTÜ)

14 Adet Satın Alma (Sergileme Sıra Numarası İle)

1. Zülküf Badur (DEÜ)-Ekip Başı
Mithat Etik (DEÜ)
Rahmi Taşdan (DEÜ)

2. Deniz Cabadak (İTÜ)

3. Ece Ilgın Avcı (İTÜ)-Ekip Başı
Cavidan Bayraktar (İTÜ)

4. Soner Akçam (YTÜ)-Ekip Başı
İ. Anıl Biçer (YTÜ)

5. Ferhat Bulduk (YTÜ)

6. Ecem Kocaarslan (İKÜ)-Ekip Başı
Ali Derya Mutlu (İKÜ)
Önder Dinler (İKÜ)

7. Aytaç Oraklıbel (İTÜ)

8. Sacit Arda Karaatlı (İTÜ)-Ekip Başı
Lebriz Atan (İTÜ)

9. Yiğitcan Ülkücü (İTÜ)-Ekip Başı
Dilşad Anıl (İTÜ)

10. Cemil Ceyhan Gönen (YTÜ)-Ekip Başı
Zekiye Nil Karamolla (Yeditepe Ü.)

11. Yasemin Benlioğlu (MSGSÜ)

12. Mehmet Aydın (Gazi Ü.)-Ekip Başı
İbrahim Türk (Gazi Ü.)
Muhammet Raşit Ayparçası (Gazi Ü.)
Muhammed Kürşat Akıncı (Gazi Ü.)
Cemil Kocamaz (Gazi Ü.)
Orhan Karaca (Gazi Ü.)

13. Ahmet Çökelek (İYTE)-Ekip Başı
Ahmet Arif Kaplan (İYTE)
Erdal Kondakcı (İYTE)
Billur Damla Üfler (İYTE)

14. Sinem Karakundak (İYTE)

Yarışma BilgileriTMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından düzenlenmekte olan yarışma kapsamında; mimarlık öğrencilerinin kent, kentsel mekân ve değişen gereksinimler karşısında bu mekânların yeniden değerlendirilmesine yönelik özgün fikirler üretmelerinin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Yarışmanın Türü ve Şekli
Yarışma; TMMOB Mimarlar Odası Mimarlık, Mühendislik, Şehircilik ve Kentsel Tasarım Proje Yarışmaları Yönetmeliği uyarınca serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş öğrenci mimari fikir projesi yarışmasıdır. Yarışmaya kayıt ve katılım ücretsizdir.

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ:
Seçici Kurul Danışman Üyeleri:
Eyüp MUHCU Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu Başkanı
Deniz İNCEDAYI Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi YK Başkanı
Feride ÖNAL Mimarlar Odası YK Üyesi
Fahrettin AYANLAR Y.Mimar (ODTÜ)

Seçici Kurul Üyeleri (Alfabetik soyadı sırasına göre):
Mehmet Zafer AKDEMİR Y. Mimar (YTÜ)
Özgür BİNGÖL Y. Mimar (MSÜ)
Yılmaz DEĞER Y. Mimar (İDGSA)
Yüksel DEMİR Y. Mimar (İTÜ)
Şen YÜKSEL Y. Mimar (YTÜ)

Seçici Kurul Yedek Üyeleri:
İnci OLGUN Y. Mimar (MSÜ)
Şehriban ÇELEBİ Mimar (YTÜ)

Raportörler:
Polat DARÇIN Y. Mimar (YTÜ)
Cansu YAPICI Mimar (TÜ)

Yarışma Takvimi:
Yarışmanın ilanı ve kayıtların başlaması 15 Ekim 2010
Yarışmaya ilişkin soruların sorulması için son tarih 19 Kasım 2010
Soruların yanıtlanması 26 Kasım 2010
Projelerin teslimi 4 Şubat 2011
Seçici Kurul değerlendirmesi 9 - 13 Şubat 2011
Sonuçların açıklanması 14 Şubat 2011

Projelerin sergilenmesi, kolokyum ve ödül töreni ile ilgili takvim ve ayrıntılar yarışma sonuçları ile birlikte duyurulacaktır.

Ödüller ve Ödeme Şekli
1.''lik Ödülü : 3.000 TL
2.''lik Ödülü : 2.000 TL
3.''lük Ödülü : 1.500 TL
5 adet eşdeğer Mansiyon :1000''er TL

Mimarlar Odası Yayınları''ndan hazırlanacak satın alma ödülleri Seçici Kurul tarafından uygun görülen sayıda verilecektir.

Yarışma Şartnamesi
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.