Yarışmalar

5. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarımı Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 10 Aralık 2010
İletişim
Adres: Arkitera Mimarlık Merkezi Cemil Topuzlu Caddesi, İş Bankası Blokları, A Blok Daire 8, 34726, İstanbul
Telefon: 0216 355 07 22
Faks: 0216 386 94 30
Web Sitesi: www.arkitera.net
Yarışma SonuçlarıDoğa Gülhan

Yarışma Bilgileri

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2 ayda bir yayınlanan Türkiye''nin ilk ürün dergisi olma özelliği taşıyan RAF Ürün Dergisi, 2011 yılında 5. yaşını kutlayacak. Yaygın bir dağıtım ağına sahip olan RAF Ürün Dergisi''nin kapak tasarımında genç tasarımcılara yer verilerek isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kitleye tanıtabilmelerini sağlamak amacı ile 4 senedir Ocak sayısı için Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından kapak tasarım yarışması düzenleniyor.

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması kapsamında, Ocak 2011 sayısının kapağında yer almak üzere yapılacak olan tasarım için herhangi bir konu sınırlaması yok, ancak genel ahlaka aykırı, pornografik içerikli, herhangi bir siyasi veya dini görüşle bağdaştırılabilecek tasarımlar değerlendirilmeye alınmıyor.

Katılma Koşulları
1. Yarışma, mimarlık, güzel sanatlar, tasarım, iletişim fakültelerinde ve ziraat fakültesi peyzaj mimarlığı bölümünde eğitim gören ya da bu fakülteler veya bölümlerden mezun olmuş kişilerin katılımına açıktır. Kazananın ilan edilmesinden önce, kazanan tasarımın sahibinden bu pozisyonunu belgelemesi istenecektir.
2. Tasarımların ekteki teknik şartlara uyması gerekmektedir.
3. Yarışmaya birden fazla tasarımla katılmak mümkündür.
4. Yarışmacılardan tasarımlarını özgün çalışmalarından elde etmeleri bekleniyor.
5. Tasarımlar Arkitera Mimarlık Merkezi''ne kargoyla veya raf[at]arkitera[dot]com e-mail adresi üzerinden iletilmelidir. E-mail ile yollanacak tasarımların dosya boyutunun 4MB''dan büyük olmaması gerekmektedir.
6. Tasarımlar Arkitera Mimarlık Merkezi''ne en geç 10 Aralık 2010 tarihinde saat 17:00''a kadar ulaşmış olmalıdır.
7. Yarışmaya 35 yaşından büyük olanlar katılamaz.

Raportör
Gökçe Aras Engin

Jüri
2011 RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarımı Yarışması''nın jüri üyeleri 2010 yılının kapaklarını tasarlayan tasarımcılardan oluşmaktadır. Jüri, değerlendirmeye alınan tasarımları internet üzerinden yapacağı değerlendirme ile oylayacak.
1. Fatih Ergün
2. Atilla Kuzu
3. Ertuğ Uçar
4. Haydar Karabey
5. Gökhan Avcıoğlu
6. Hüseyin Yanar

Ödül
Kazanan tasarım RAF Ürün Dergisi''nin 2011 Ocak sayısında yer alacak ve yarışmanın birincisi, Arkitera Eğitim Merkezi''nde 1.000 YTL değerinde eğitim almaya hak kazanacak. Bununla birlikte kazanan tasarımın sahibi, 2012 Ocak sayısının kapak tasarımının seçileceği bir sonraki yarışmada jüri üyelerinden biri olacaktır.

Takvim
İlan Tarihi: 01 Kasım 2010
Teslim Tarihi: 10 Aralık 2010
Son Başvuru Tarihi: 10 Aralık 2010
Kazananların Duyurulması: 31 Aralık 2010

Yarışma Şartnamesi
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.