Yarışmalar

Starbucks Coffee 3. Tasarım Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 10 Nisan 2006
Kimler Katılabilir: Herkese açık
İletişim
Web Sitesi: www.starbucks.com.tr/4t...

Starbucks Coffee, hizmet verdiği diğer ülkelerde olduğu gibi, Türkiye''de de müşterilerinin ev ve işyerinden sonra üçüncü yaşam mekanı olmak için çalışmalarına devam ediyor.

Bu çalışmaların bazında sıkı sıkıya bağlı olduğu Starbucks Coffee ilkeleri, detaylara gösterdiği dikkat ve özen, sürekli yeni fikir ve ürünler geliştirme, müşterilerine özel seçenekler sunma, kalite, bilgi ve uzmanlık yatıyor.

Starbucks Coffee Türkiye’deki üçüncü yılını kutlarken, “Kahve Keyfine Davet” konulu bir tasarım yarışması düzenleniyor. Dereceye giren eserler Starbucks Coffee kahve bardakları üzerine uygulanacak ve raflarda yerini alarak Starbucks
Coffee klasikleri arasına girecek. Amatör veya profesyonel tüm kahveseverlerin bu yarışmaya katılımını bekliyoruz.

Katılım Koşulları
Yarışma, amatör ve profesyonel tüm katılımcılara açıktır.

Yarışmaya katılmak için Shaya tarafından hazırlanmış olan başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız ve eserle birlikte teslim etmeniz gerekmektedir.

Yarışmaya 18 yaşından küçükler katılamaz.

Kurallar
Yarışmaya katılacak eserlerin özgün çalışmalar olması gerekmektedir.

Karakalem dışında teknik bir sınırlama yoktur.

Elle ya da dijital ortamda çalışılmış olabilir. Eserin boyutları 14x29 cm ve katları ölçülerinde olmalıdır. (28x58 cm geçmemeli)

Sunumun A3 karton üzerinde yapılması gerekmektedir. Eserlerin Shaya’ya teslimi sırasında başvuru formunu eklemeniz gerekmektedir.

Yarışmaya her yarışmacı en fazla 3 eserle katılabilir. Ancak finale kalan adaylar en fazla bir eser ile ödül alacaktır.

Yarışmaya gönderilen eserlerin daha önce başka bir yarışmaya katılmamış olması şarttır.

Başvurular eserle birlikte yapılacaktır. Başvuru ve eserlerin teslimi için başlangıç tarihi 10 Mart 2006''dır. Başvurunun geçerli olabilmesi için eserlerin 10 Nisan 2006 tarihine kadar, elden ya da iadeli taahütlü posta yolu ile Shaya Merkez Ofis’e teslim edilmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonra ulaşan eserler hiçbir suretle kabul edilemez. Eserin posta ve sair sebeplerden dolayı geç ulaşmasından Shaya, hiçbir suretle sorumluluk kabul etmez. 

Yarışma yalnızca bireysel katılıma açıktır, her bir eserin en fazla 1 sahibi olabilir.

Yarışmaya katılan eserler arasında jüri, yarışma konusu ve amacı doğrultusunda ve kendi takdir hakkı çerçevesinde dereceye girmeye en uygun eserleri belirleyecektir.

Ödüle değer görülen eserler 19 Nisan 2006 tarihinde belli olacak ve Starbucks Coffee Türkiye internet sayfasından (www.starbucks.com.tr) duyurulacaktır. Ayrıca kazananlara telefonla bildirim yapılacaktır. Yarışmacıların yanlış, eksik veya yarışmanın sonuçlandığı tarihte servis dışı kalmış olan telefon numaraları vermeleri halinde veya yarışmacılara,
telefonlarına cevap vermemeleri gibi sebeplerden dolayı ulaşılamaması halinde, Shaya hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Kazanan eser / eserler Starbucks Coffee kahve bardaklarına uygulanarak Starbucks Coffee Türkiye mağazalarında sergilenecek ve satışa sunulacaktır.

Starbucks Coffee, yarışmada ön elemeyi geçen ve yarışma kapsamında yayınlanan eserlerin çoğaltma haklarını bedelsiz kullanabilir. Ödül alan eserlerin tüm yayın hakları Shaya''ya ait olacaktır.

Shaya teslim edilen veya gönderilen eserlerin kaybolması, hasar görmesi veya herhangi başka bir suretle yarışmaya dahil edilmemiş olmasından dolayı meydana gelebilecek zararlardan hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

Yarışma jürisi Shaya tarafından belirlenmiş olup, jüride her zaman değişiklik yapılabilecektir. Jüride değişiklik yapılması halinde, yarışmacılar bundan dolayı herhangi bir hak ileri süremezler veya başka bir talepte bulunamazlar.

Shaya her zaman, önceden herhangi bir bildirim veya ilan yapmaksızın yarışmayı iptal edebilir, koşullarını değiştirebilir.
Shaya ve bağlı şirket çalışanları ile bunların ikinci dereceye kadar olan yakınlarının bu yarışmaya katılmaları yasaktır.
Yarışmaya katılan adaylar bu koşulları kabul etmiş sayılır.

Ödül
Yarışmaya katılan eserler arasında ödüle değer eser bulunması halinde, ödüle değer eser sahibine, başvuru sırasında imzaladığı taahhütname hükümleri çerçevesinde aşağıdaki ödül verilecektir. İlk beşe giren eserler, eser sahibinin imzalamış olduğu taahhütname hükümleri çerçevesinde Shaya tarafından yaptırılacak ürünlerde kullanılabilecektir.

Eserin kullanımı Shaya''nın takdir hakkı içinde olup eserlerin kullanılmamaları halinde eser sahibi hiçbir hak talebinde bulunamaz.

1. seçilen eserin sahibi, 3 günlük Amsterdam seyahati (uçak ve yarım pansiyon konaklama) kazanacak ve dilerse Starbucks Coffee Kahve İşleme Merkezi’ni gezme şansı yakalayacaktır.

Jüri
Starbucks Coffee''nin düzenlediği "Kahve Keyfine Davet" konulu tasarım yarışmasına katılan eserler, Shaya tarafından tayin edilecek ve tasarım alanında önde gelen akademisyen ve sanatçılardan oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek ve
derecelendirilecektir.

Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.