Yarışmalar

RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarımı Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 11 Aralık 2006
İletişim
Adres: Arkitera Mimarlık Merkezi Cemil Topuzlu Caddesi, İş Bankası Blokları, A Blok Daire 8, 34726, İstanbul
Telefon: 0216 355 07 22
Faks: 0216 386 94 30
Web Sitesi: www.arkitera.net
Yarışma SonuçlarıSeda Özçetin: O.D.T.Ü Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Yüksek Lisans ÖğrencisiYarışma BilgileriArkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2 ayda bir yayınlanan Raf Ürün Dergisi, 2007 yılında 1. yaşını kutlaması sebebiyle mimarlık, güzel sanatlar, tasarım ve iletişim fakültelerinde eğitim gören ya da bu fakültelerden mezun olmuş kişilerin katılımına açık olan bir kapak tasarımı yarışması düzenliyor.

Amaç
Genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi için RAF Ürün Dergisi’nin yaygın dağıtım kapasitesinden yararlanmasını sağlamak.

Konu
RAF Ürün Dergisi Ocak 2007 sayısının kapağında yer almak üzere yapılacak olan tasarım için herhangi bir konu sınırlaması yoktur, ancak genel ahlaka aykırı, pornografik içerikli veya herhangi bir siyasi veya dini görüşle bağdaştırılabilecek tasarımlar değerlendirilmeye alınmazlar. Jürinin değerlendirmesine alınacak tasarımların ön seçiminde RAF Ürün Dergisi Editörleri yetkili ve sorumludur.

Katılma Koşulları
1. Yarışma, mimarlık, güzel sanatlar, tasarım ve iletişim fakültelerinde eğitim gören ya da bu fakültelerden mezun olmuş kişilerin katılımına açıktır. Kazananın ilan edilmesinden önce, kazanan tasarımın sahibinden bu pozisyonunu belgelemesi istenecektir.
2. Tasarımların bu linkten ulaşılabilecek teknik şartlara uyması gerekmektedir.
3. Tasarımlar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne kargoyla veya bu e-mail adresi üzerinden iletilmelidir. E-mail ile yollanacak tasarımların dosya boyutunun 4MB’dan büyük olmaması gerekmektedir.
4. Tasarımlar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne en geç 11 Aralık 2006 saat 17:00’a kadar ulaşmış olmalıdır.
5. Yarışmaya 35 yaşından büyükler katılamaz.

Jüri
2007 RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarımı Yarışması için jüri 2006 yılının kapaklarını tasarlayan tasarımcılardan oluşmaktadır. Jüri değerlendirmeye alınan tasarımları internet üzerinden yapacağı değerlendirme ile puanlayacak, en çok puan alan tasarım 2007 Ocak sayısının kapağı olarak kullanılacaktır.

-Ömer Kanıpak
-Han Tümertekin
-Nevzat Sayın
-Emre Arolat
-Cem İlhan
-Murat Tabanlıoğlu

Ödül
Kazanan tasarım RAF Ürün Dergisi’nin Ocak sayısında yer alacaktır. Ayrıca 2008 Ocak sayısının kapak tasarımının seçileceği bir sonraki yarışmada jüri üyelerinden biri olacaktır. Katılımcılar, RAF Ürün Dergisi’ne abone yapılacaklardır.

Takvim

Teslim Tarihi: 11 Aralık 2006
Son Başvuru Tarihi: 11 Aralık 2006
Kazananların Duyurulması: 25 Aralık 2006
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.