Yarışmalar

AMV Sergileri

Son Başvuru Tarihi: 20 Aralık 2006
Kimler Katılabilir: Mimarlar
İletişim
Web Sitesi: amv.arkitera.com/
Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı dijital mimarlık arşivi AMV’yi hayata geçiren Arkitera Mimarlık Merkezi Türkiye’deki mimari üretimin çeşitli örneklerinin bir araya geldigi sergilerle, AMV’yi kullanıcılar için daha verimli hale getirmeyi ve yeni bir tartışma platformu oluşturmayı hedefliyor.

Arkitera Mimarlık Veritabanı Sergileri’nin en önemli özelliği okuyucularının katkısıyla oluşacak olması. Proje kapsamında, katılımcılar, kendileri belirledikleri temalar çerçevesinde oluşturacakları mimarlık seçkisi ya da seçkileriyle Arkitera Mimarlık Merkezi’ne başvuracaklar.Başvurular, Türkiye’nin tasarım ve mimarlık alanındaki önemli isimlerinden olusan seçici kurul tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda 13’e indirilecek.

Katılımcılardan önerdikleri sergiyi en az 200, en fazla 500 kelimelik bir metin yardımıyla açıklayarak, en geç 20 Aralık 2006 tarihine kadar Arkitera’ya ulaştırmaları bekleniyor. Projede öneri sahiplerinin mimar olması ve sergiler dahilinde önerilen projelerin tümünün AMV’de yer alması ön koşulu aranmıyor.

Ödül
Seçici kurul tarafından yayınlanması oy çokluğuyla uygun bulunan 13 öneriden biri, yıl sonunda yapılacak ikinci bir değerlendirme sonucunda belirlenerek, seçilen öneri sahibi Barselona’ya mimari gezi ile ödüllendirilecektir. 

Seçici Kurul
- Aydan Balamir
- İhsan Bilgin
- Pelin Derviş
- Tansel Korkmaz
- Aykut Köksal
- Süha Özkan
- Belkıs Uluoğlu 

Takvim
Serginin Duyurulması: 20 Ekim 2006
Son Başvuru Tarihi: 20 Aralık 2006
Kazananların Açıklanması: 28 Aralık 2006
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.