Yarışmalar

Living Steel Uluslararası Sürdürülebilir Konut Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 1 Aralık 2005
Teslim Tarihi: 13 Ocak 2006
İletişim
Adres: Living Steel Competition Secretariat 825 Elliot Drive Middletown – Ohio 45044 USA
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.livingsteel.org

Konut tasarımı ve inşasında yenilikleri özendirmek için çelik üretiminde çalışan şirketler ve üst kuruluşlarınca oluşturulan 5 yıllık bir uluslararası program olan Living Steel tarafından, küresel konut ihtiyacını karşılayacak yenilikçi fikirlerin ortaya çıkarılması amacıyla, biri Hindistan’da diğeri ise Polonya’da bulunan iki arazi için sürdürülebilir ekonomik, sosyal ve çevresel ilkeler üzerine kurulu konut tasarımı elde etmeyi hedefleyen bir yarışma açıldı. Konut tasarımlarında, çeliğin bu alanda getirdiği değer ve performansın da sergilenmesi bekleniyor.

Uluslararası, çağrılı, tek aşamalı ve ön seçimli yarışma tüm dünyadan mimarlara ve mimar ekiplere açık. Ön seçime girmek isteyen katılımcıların, niyet mektuplarını yarışma sekretaryasına göndermeleri gerekiyor. Her iki arazi için eşit olmak üzere, toplam 20 katılımcının organizatörler tarafından belirlenmesinin ardından yarışma süreci devam edecek. Hindistan ve Polonya arazileri için başarılı bulunacak birer proje ise çeşitli yerel girişimcilerden destek alınarak inşa süreci için geliştirilecek.

Niyet mektubu göndermek isteyen katılımcıların, www.livingsteel.org adresinden yarışma anketi ve yarışma kılavuzunu indirmeleri ve burada belirtilen belgeleri sekretaryaya göndermeleri gerekiyor.

Yarışma jürisinde, Jaime Lerner (UIA Eski Başkanı), Glenn Murcutt (Avustralya), Charles Correa (Hindistan), Andrew Orgorzalek (Polonya) ve UIA’dan seçilecek olan bir yetkili bulunacak.

Ödüller:
Ön seçimi geçecek her ekip için 10.000 Euro
Her iki arazi için, başarılı bulunan birer proje için 50.000 Euro

Takvim:
Niyet mektuplarının gönderimi için son tarih: 1 Aralık 2005
Seçilen ekiplerin bildirilmesi: 6 Ocak 2006
Yarışma belgelerinin yarışmacılara gönderimi: 13 Ocak 2006
Projelerin teslimi için son tarih: 14 Nisan 2006
Jüri toplantısı: Mayıs 2006
Sonuçların açıklanması: Haziran 2006

Takip
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.