Yarışmalar

Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 25 Haziran 2007
İletişim
Telefon: 0212 465 69 17
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.mosder.org.tr
Mobilya Sanayicileri Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması, Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğrencilerine binlerce YTL’lik para ödülünün yanı sıra iş ve staj olanakları vaad ediyor. Kazanan öğrenciler ayrıca İstanbul, Köln ve Milano’daki sektörel fuarları da ziyaret etme fırsatı bulacak. 

Mobilya sektöründe tasarım ve markalaşma odaklı bir vizyon oluşturulması ve geleceğin tasarımcılarının teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen yarışmaya, üniversitelerin endüstri ürünleri tasarımı, iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümlerinden, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımı bekleniyor.

Yatak odası takımı, yemek odası takımı, oturma grubu, genç odası ve kanepe olmak üzere beş ayrı kategoride 25 ayrı projenin ödüllendirileceği yarışma, para ödüllerinin yanı sıra Türkiye’nin en büyük mobilya şirketlerinde iş ve staj olanakları sunuyor. Ödüllü projeler ayrıca, İstanbul Mobilya Fuarı’nda (İMOB) sergilenecek.

05 Haziran2007’de başvuruların sona ereceği yarışmanın jürisinde akademisyenler, tasarımcılar ve sanayiciler yer alıyor. Projelerin hafiflik, taşınabilirlik, kolay sökülüp takılabilirlik, yaşam tarzı ve koşullarına uygunluk gibi ilkeler çerçevesinde değerlendirilmesinin ardından, ödüller Kasım 2007’de gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak.
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.