Yarışmalar

Kamusal Mekan Düşleri Charrette

Son Başvuru Tarihi: 27 Ekim 2007
İletişim
Web Sitesi: www.studyokahem.blogspo...


10. Uluslararası İstanbul Bienali küratörü Hou Hanru''nun işbirliğiyle tasarlanan Masum Bir Eylem | STUDIO*KAHEM projesi ceşitli atölyeler, tartışma serileri ve bir de gazete yayını gercekleştirecek. STUDIO*KAHEM, Kadıköy Eğitim Merkezi (1938, Ruknettin Günay) binasını proje mekanı olarak seçerek modernite ve mekan pratikleri üzerine düşünmeyi ve kamusal mekan ve toplumsal refleksler arasındaki ilişkilere yönelik masumca sorular sormayı, hem de binanın çağdaş etkinliklere nasıl karşılık vereceğini tecrübe etmeyi amaçlayan bir çalışma grubu.

Programın "yarışmalı atölye" etabı 27 Ekim 2007 günü 12:00 - 17:00 saatleri arasında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi - Resim Odası’nda gerçekleştirilecek.

İçerik
Katılımcılardan beklenen; içinde yaşadığımız kentsel mekanda kamusal mekanın süregelen varoluş biçimlerine karşı farklı bir duruş ve alternatif bakış açıları üreten, kamusal mekana ilişkin her tür önerilerini kağıda dökmeleri.

Ödül
Bolles & Wilson ekibiyle yemek

Jüri
Belkıs Uluoğlu
Bülent Tanju
Ömer Kanıpak
Boğaçhan Dündaralp
Oral Göktaş
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.