Yarışmalar

Siemens Sanat "Sınırlar - Yörüngeler" Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 02 Nisan 2008
İletişim
Web Sitesi: www.siemenssanat.com
Yarışma SonuçlarıFulden Aran
Sadık Arı
Mehmet Dağ
Alpaslan Karaaslan
Hacer Kıroğlu
Deniz Üster
Burcu Yağcıoğlu
Esra Yeşildağ
İlke YılmazYarışma BilgileriGenç sanatçıların sanat ortamına çıkışlarını kolaylaştırmayı amaçlayan “Sınırlar - Yörüngeler” yarışması tüm lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık. Öğrencilerin 21 Ocak - 02 Nisan 2008 tarihleri arasında başvurabilecekleri yarışma sonucunda seçilen eserler Mayıs 2008’den itibaren belirlenen program dahilinde düzenlenecek iki sergiyle Siemens Sanat’ta sanatseverlerle buluşacak.

“Sınırlar – Yörüngeler” yarışmasına başvurmak isteyenler, her türlü teknik, içerik ve malzeme ile oluşturulmuş bireysel ya da grup çalışması olan en fazla 3 çalışma ile katılabilecek. Adayların Siemens Sanat web sitesinden başvuru formlarını doldurduktan sonra, dosyalarını 2 Nisan 2008’e kadar Siemens Sanat Proje Koordinatörlüğü’ne ulaştırması gerekiyor.

Yarışmada başarılı olan genç sanatçıların eserleri 06 Mayıs - 13 Haziran 2008 tarihleri arasında “Sınırlar - Yörüngeler 3” , 24 Haziran - 31 Temmuz 2008 tarihleri arasında “Sınırlar - Yörüngeler 4” isimli sergilerde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Genç yetenekleri ve güncel sanatı desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmada, sergilenmeye hak kazanan eserler, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi, küratör T. Melih Görgün, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi kürator Murteza Fidan, Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi, küratör Marcus Graf, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi küratör Levent Çalıkoğlu, Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi, sanatçı Berika İpekbayrak, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi, sanat eleştirmeni Ahu Antmen, Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Görevlisi Borga Kantürk, sanatçı Gülsün Karamustafa ve Siemens Kurumsal İletişim Direktörü Alp Yörük’ten oluşan Sergi Değerlendirme Komisyonu tarafından belirlenecek.
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.